Bawialnie,  Inne formy spędzania czasu,  Inne polecane miejsca,  Place zabaw,  Wycieczki poza Kraków

Dzień dziecka – gdzie zabrać dzieci po dawkę rozrywki w Krakowie i okolicy?

Dla dzieci zawsze chcemy tego, co najlepsze! Wiadomo dzień dziecka to szczególny dzień, kiedy chcemy im uchylić nieba. Tak szczerze nie za bardzo przemawiają do nas w tym momencie festyny, z balonami, mnóstwem przyciągaczy uwagi dzieci i opróżniaczy naszych portfeli. Zdecydowanie, jeśli już wolimy je zabrać do jakiegoś fajnego i ciekawego miejsca – nawet parku rozrywki! We wpisie poniżej zatem przygotowałyśmy kilka miejsc, gdzie można spędzić dzień dziecka w Krakowie i okolicy, fundując dzieciom dawkę rozrywki.

1. Rabkoland i Rabka-Zdrój nasze nr 1 na Dzień Dziecka!

Tu zapewniamy, że dzieci dostaną dawkę zabawy, rozrywki i moc wrażeń! Z pewnością będzie to niezapominany dzień dziecka! A po zabawie w parku rozrywki polecamy spacer po przepięknym Parku Zdrojowym w Rabce-Zdrój, gdzie znajdziecie dwa place zabaw, tereny do spacerów, tężnię solankową, fontannę, rowerki do wypożyczenia i park linowy.

Więcej o Rabkolandzie pisałyśmy TUTAJ, o atrakcjach Rabki-Zdróju – TUTAJ.

2. Ogród doświadczeń

Doświadczenia, nauka przez zabawę to tu – w parku doświadczeń. Ogromna przestrzeń ponad 6 ha z wieloma atrakcjami – nie tylko tymi naukowymi. Jest duża piaskownica, super wysoka zjeżdżalnia. Tu zarówno dzieci, jak i dorośli będą mieć fajną zabawę.

Więcej o Ogrodzie Doświadczeń pisałyśmy TUTAJ.

3. Wioski świata

Propozycja, jeśli za daleko się nie chcecie ruszać, a planujecie spędzić fajnie dzień. Tu w jednym miejscu można przenieść się na różne kontynenty. Najfajniejsze jest oczywiście igloo! Do tego dużo przestrzeni, ciekawostek, jak mieszkają ludzie w różnych częściach kraju.

Więcej o Wioskach Świata znajdziecie TUTAJ.

4. Dinolandia – dla fanów dinozaurów na Dzień Dziecka

Kolejne miejsce, które lubimy odwiedzać. W tym roku się pewnie też wybierzemy. Co tu jest ciekawego? Oczywiście dinozaury. Jeśli mamy fanów tych wymarłych zwierząt to strzał w dziesiątkę na wycieczkę. Do tego sporo różnych innych atrakcji, park linowy, dmuchańce, rowerki, łódki, plaża, plac zabaw. Można tu spędzić cały dzień.

Więcej o relacji z Dinolandii poczytacie TUTAJ.

5. Symbioza plus ZOO

ZOO – które dziecko nie lubi odwiedzać ZOO? Oczywiście, że większość. Choć zapewne w weekendy każdy ogród zoologiczny przeżywa oblężenie to i tak tu zostawimy tę propozycję. My do naszego krakowskiego ogrodu zazwyczaj wybieramy się w tygodniu popołudniami, gdy jest mniej zwiedzających. Ale jeśli nie tylko ZOO, a chcecie coś fajnego, to w sąsiedztwie jest Centrum Edukacji Ekologicznej Symbioza. Można tu zwiedzić wystawę stałą, udać się na spacer z edukatorem przyrody lub wybrać jakieś ciekawe warsztaty. Do tego jest to wszystko bezpłatnie – trzeba jedynie wcześniej rezerwować miejsce.

Więcej o ZOO i Symbiozie – TUTAJ i TUTAJ.

6. Jeziorkowo

Tu znowu zwierzęta, ale nieco w innym wydaniu, bowiem to gospodarstwo, gdzie można zobaczyć zwierzęta w swoim naturalnym terenie. „Maskotkami” Jeziorkowa są prześliczne alpaki i super możliwość wybrania się z nimi na spacer. Poza tym kury, świnki, koty, pieski – dzieciaki to uwielbiają.

Więcej o Jeziorkowie pisałyśmy TUTAJ.

7. Bajka Pana Kleksa

Kolorowe miejsce dla dzieci, gdzie przeniosą się w bajkowy świat Bajki Pana Kleksa. Nie trzeba tu znać bajki, przygód czy nawet samego Pana Kleksa, żeby dobrze się bawić. Można tu naprawdę spędzić bardzo ciekawie czas, a naszym dzieciom tu bardzo się podobało, choć mają dopiero 4 lata i świata bajki Pana Kleksa nie znają. Było za to dużo zabawy, kreatywnych zadań, poszukiwania skarbów no i dużo uśmiechu na twarzy.

Więcej o Bajce Pana Kleksa – TUTAJ.

8. Trochę banał – do bawialni na Dzień Dziecka

Taki banał w sumie, ale jeśli na co dzień nie odwiedzacie z dzieciakami takich miejsc, to właśnie może być to dla nich fajna atrakcja i rozrywka. W Krakowie sal zabaw i dużych parków zabaw jest sporo. Więcej o bawialniach poczytacie w naszym obiektywnym rankingu stworzonym na podstawie uśmiechów naszych brzdący – patrz TUTAJ.

Lista bawialni w Krakowie:

 • Ampa
 • GoJump
 • Leopark
 • Gokidz
 • Crazy Sówka
 • Miasteczko Dzieci
 • Małe Miasto Wielka Wyobraźnia
 • Mini Świat Bronowice i Bieżanów
 • Szpulka pod Palmą
 • Bawialnia XYZ
 • Bawialnia M. w stylu Montessori
 • Helilili
 • Nelon
 • Bawikowo
 • Kawa i Zabawa

9. Ostatnia kolejka – stacja muzeum Czernichów

Ciekawa propozycja dla fanów pociągów! Jest to muzeum na świeżym powietrzu, gdzie właściciele oprowadzają i opowiadają ciekawostki na temat zgromadzonych eksponatów. Można tu przejechać się drezyną, wsiąść do lokomotywy. Dla dzieci dostępne jest duże podwórko i zabawki – tematyczne, drewniane kolejki. Wejście trzeba umawiać – są limity, ale też jest to fajne, że nie będzie tłumu ludzi, a dzieci będą miały swobodę zabawy.

Więcej o tym miejscu w naszej relacji TUTAJ.

10. Do parku linowego, czyli coś innego na Dzień Dziecka

Oj dawno nie byliśmy, a zeszłoroczną przygodę mamy ochotę powtórzyć, ponieważ dzieci nam trochę urosły, więc zaskoczyć nas mogą swoimi umiejętnościami. Fajny park linowy Xtreme jest w Wieliczce. Super instruktorzy, fajne trasy. Z pewnością, jeśli lubicie przygody i Wasze brzdące również to będzie to extra pomysł na wypad z okazji dnia dziecka.

Więcej o parku linowy Xtreme w Wieliczce – TUTAJ.

A Wy gdzie zabieracie dzieci z okazji Dnia Dziecka?

Podsunęłyśmy Wam jakiś pomysł spędzenia dnia dziecka aktywnie w jakimś fajnym miejscu? A może Wy macie jakieś fajne miejscówki? Chętnie poznamy Wasze propozycje. 😉


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Zapraszamy do korzystania z naszej mapy, gdzie zaznaczamy miejsca przez nas odwiedzone.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *