Na Spacer,  Place zabaw,  Wycieczki poza Kraków

Rabka-Zdrój – oto dlaczego musisz tam pojechać!

Rabka-Zdrój od zawsze będzie mi się kojarzyła z dzieciństwem oraz z koloniami, które tutaj przeżyłam. To było takie miejsce, do którego wracałam co roku w sierpniu i spędzałam tu cały miesiąc wraz z rodzeństwem. I były to zawsze świetne wakacje, bowiem Rabka od dawna uznawana jest miastem dzieci! Zaraz sami się przekonacie, że zasługuje na takie miano. Rabkę znam i lubię, dlatego zabieram tu też swoje dzieci.

W Rabce-Zdrój jest naprawdę wiele rzeczy do robienia z dzieckiem!

Po pierwsze – park zdrojowy z fontannami

Tak, Rabka ma piękny park, w którym mieszka bardzo dużo wiewiórek, także weźcie ze sobą jakieś orzeszki. 😉 Z jednej strony parku płynie rzeka Poniczanka, z drugiej zaś znajdziemy dużo malowniczych ścieżek wśród starych drzew. Tak naprawdę park ciągnie się przez prawie całą Rabkę. 😀

Atrakcjami dla dzieci niewątpliwie będą tutaj także fontanny, które jak zawsze cieszą małe brzdące. 😉 Co więcej, w całym parku fontann jest kilka.

Tężnia solankowa w środku parku

Budynek tężni znajdziecie w parku zaraz obok kawiarni, więc możecie połączyć przyjemne z pożytecznym. Bowiem można usiąść na kawce, herbatce lub lodzie i powdychać trochę zdrowszego powietrza. Za darmo! Albo zrobić kilka rundek dookoła, bowiem tężnia jest malutka w porównaniu, chociażby do tężni w Wieliczce, o której pisaliśmy TUTAJ

Plac zabaw i to nie jeden!

Otóż przy tężni mamy pierwszy plac zabaw, położony na piasku z wielką drewnianą konstrukcją. Drugie miejsce zabaw dla dzieci to ogromny plac zabaw tuż obok kortu tenisowego i parku linowego. Wyłożony jest on fajną bezpieczną powierzchnią amortyzującą upadki. Tu znajdziecie pociąg, trzy duże zjeżdżalnie, piaskownicę. Jest wiele huśtawek dla małych i dużych oraz konstrukcje do wspinania. Dla dzieciaków raj!

Minusem tych placów zabaw jest jednak brak ogrodzenia, przez co w dzień słoneczny i ładny, jak jest sporo osób, musimy ciągle spoglądać na nasze smyki, gdyż mogą one swobodnie wybiec dalej na alejki, po których porusza się wielu rowerzystów. Ławek dla rodziców też jest tu troszkę za mało, ale ilość atrakcji wynagradza takie braki. 😉

Siłownia pod chmurką

Atrakcja, która tutaj wykorzystywana jest na okrągło, bowiem ile razy tu nie jesteśmy, jest bardzo wiele osób ćwiczących. I to nie tylko młodsi, ale przede wszystkim starsi! I super, bo w końcu po to tu jest.

Mini golfa też tu mają

Tak otóż przy samym placu zabaw znajduje się kilka torów do mini golfa. Zawsze to dodatkowa rozrywka, jeśli już wszystko przetestowaliście, a dzieciom się nudzi lub jesteście tu na dłużej niż jeden dzień. Oczywiście jest to mini golf płatny. Za osobę dorosłą – 12 zł, a za dziecko – 10 zł, ale czasem warto spróbować czegoś nowego.

Park linowy i rowerki to zawsze gwarantuje extra zabawę! 

Park linowy i rowerki do wypożyczenia to także dodatkowe, płatne atrakcje. My pomimo, że byliśmy tutaj na jeden dzień, to rowerków nie mogliśmy sobie odpuścić. Niby zwykłe dwu-osobowe, rowerki a dzieciaki miały frajdę nie z tej ziemi.

Miasteczko ruchu drogowego w Rabce-Zdrój

To tu poruszać się można właśnie na wypożyczonych rowerkach i quadach, dzięki czemu jest jeszcze więcej zabawy. Stworzono tutaj bowiem małe wertepy, na których wrażenia z jazdy mogą być jeszcze lepsze! Choć pewnie bardziej cierpią na tym rodzice, gdyż to oni muszą na te pagórki, ostre skręty wjeżdżać. 😉 My polecamy! Tu podczas jazdy nie ma nudy, a jest za to świetna zabawa i to za całkiem przyzwoitą cenę jak na tyle zabawy. 🙂 Aha i uprzedzamy, ten sport z punktu widzenia na zdjęciach, nie wydaje się być męczący, a jest i to bardzo!

Rabka-Zdrój daje wiele możliwości wyjścia w góry

Te duże i te małe. Jest świetną bazą wypadową na liczne rowerowe oraz piesze szlaki turystyczne otaczające Rabkę. Szlak na Maciejową, Stare Wierchy, Luboń oraz Turbacz. Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku uda nam się na jakiś szlak ruszyć. 😉

Zimowych szaleństw co nie miara

Tak, tak. I tu Rabka może też się pochwalić, że nie tylko w lecie jest co robić. Bowiem działają tutaj wyciągi narciarskie i większość z nich jest idealna dla dzieci. Mamy Maciejową Ski, Polczakówkę, Turbacz oraz Rdzawkę.

I jest też coś jeszcze – czyli Rabkoland

Tak, tak lunapark. I znajduje się on niemal po drodze do Zakopanego. I co ciekawe, większość atrakcji w tym parku jest przeznaczona dla mniejszych dzieci, takich do 12 roku życia. Także myślę, że musimy i my się wybrać i dokładnie opisać to miejsce, bo na pewno od mojego ostatniego razu, wiele się tam zmieniło. A byłam tam, mając pewnie ze 13 lat! Zatem jeśli przyjeżdżacie do Rabki-Zdrój lub okolic na dłużej to myślę, że będzie to fajne urozmaicenie Waszego pobytu. A cennik wejścia w porównaniu, chociażby do jednorazowego wejścia odpustowego tak bardzo nie przeraża, bowiem od dziecka cena jest 39 zł, zaś dorosłego 49 zł. Lub też jeśli ktoś lubi takie szaleństwa i jest fanem takich przygód, to park rozrywki wyszedł z inicjatywą biletu całorocznego, czyli od maja do września i wówczas koszt takiego biletu to 109 zł.

Rabka-Zdrój to także uzdrowisko dla dzieci

I tak to także uzdrowisko, głównie dla tych chorych na układ oddechowy, układ krążenia oraz choroby alergiczne.

Pijalnia wód mineralnych w Rabce-Zdrój

W Rabce mieści się także pijalnia wód mineralnych. Możemy wejść, spróbować wód leczniczych, a także wstąpić do kawiarni. Miejsce to czynne jest cały rok. A nie daleko jest też kolejny park linowy.

Rabka-Zdrój – dobra baza noclegowa

Rabka-Zdrój jest miejscem nastawionym na turystów, większość osób oferuje noclegi i z tego żyje, dlatego bez problemu znajdziecie ofertę, która przypasuje każdemu i miło spędzicie czas w tym miejscu. To także dobra baza noclegowa, jeżeli planujecie dalsze wycieczki np. w Tatry, bowiem stąd jest już tylko 40 minut do Zakopanego.

I pamiętajcie to nie wszystkie plusy tego miejsca, ale resztę opiszemy, jak będziemy tutaj na dłużej. Bowiem jest to wymarzone miejsce na wycieczkę i pojawimy się tu jeszcze na pewno nie raz!

Gdzie znajduje się Rabka-Zdrój?

Rabka-Zdrój znajduje się w województwie małopolskim, w powiecie nowotarskim. Od Krakowa 60 km. Na mapie zaznaczymy Wam dwa parkingi, które mają dobre lokalizacje. Pierwszy bliżej parku zdrojowego, drugi bliżej pijalni i muszli koncertowej.Także, jak sami widzicie, Rabka oferuje bardzo wiele atrakcji dla dzieci oraz rodzin z dziećmi i może być świetną alternatywą na wypad poza Kraków na weekend lub wakacyjny urlop. Więc jeśli ktoś jeszcze tutaj nie był, to my serdecznie polecamy się tu wybrać!


Jeśli szukacie innych ciekawych miejsc na weekend, to zapraszamy do Lanckorony, Beskidzkiego Raju, Dobczyc, do Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach lub Kuter Portu w Nieznanowicach. Więcej inspiracji znajdziecie także na blogu w zakładce WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!