Na Spacer

ZOO, ZOO, idziemy do ZOO! ZOO Kraków

Będąc „świeżymi” rodzicami w Krakowie, zdaliśmy sobie sprawę, jak mało znamy miejsc do odwiedzenia z dziećmi. I to najlepiej takich miejsc, które były atrakcyjne przede wszystkim dla nich.

Na stanie aktualnie dwójka wymagających nicponi 2,5-letnia Jagoda oraz niespełna roczny Piotruś więc materiał do testowania idealny. Wpadliśmy na pomysł, że jeśli mamy tylko czas i chęci zaczniemy odwiedzać różne palce zabaw, szukać ciekawych miejsc w parkach na zwykły spacer oraz oczywiście testować różne restauracje, żeby móc spokojne zjeść obiad. Każdy rodzic małych dzieci wie, że to nie lada wyczyn zsynchronizować drzemkę malucha z zamówieniem obiadu w knajpie. Przy dwójce dzieci jest praktycznie to nie wykonalne, dlatego na wagę złota są wszelkiego rodzaju kąciki zabaw.

ZOO dla dzieci

Zająć i zainteresować czymś dzieci na mieście wiadomo nie jest łatwo. Na pierwszy rzut naszych testów poszło chyba dla wszystkich oczywiste miejsce do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie czyli ZOO.

Ogrody Zoologiczne w sezonie wakacji są miejscem bardzo obleganym. Dlatego my zdecydowaliśmy się na wariant odwiedzenia ZOO w ramach południowego spaceru z atrakcjami. ZOO w Krakowie jest otwarte dla zwiedzających tylko do godziny 19:00, dlatego warto się wybrać wystarczająco wcześnie. Jak dla nas wystarczającym czasem do spędzenia w ZOO jest ok. 2-3 godzin. Dodatkowym plusem odwiedzin zwierzaków w tygodniu jest możliwość podjechania autem pod samo wejście. W weekend jest to niemożliwe. Samochód trzeba zostawić na parkingu poniżej i przejść do samego ZOO ok. 1 km pod górę. Przy większej liczbie dzieci niż jedno oraz przy założeniu, że jedzie ono „nie zbyt” grzecznie w wózku, zaczyna się robić problem już przy spacerku do samego wejścia do ZOO. Alternatywą są jeżdżące tam busy lub autobus miejski. Dodatkowym atutem wycieczki w tygodniu jest brak tłumów. Można na spokojnie pokazać dzieciom zwierzęta, które znają z bajek i filmów.

Nie tylko dzikie zwierzęta

Niewątpliwą atrakcją dla najmniejszych dzieci jest specjalna strefa mini ZOO, gdzie można z bliska zobaczyć zwierzątka, a nawet je pogłaskać i nakarmić. Na terenie ZOO znajduje się również niewielki plac zabaw. Przed wejściem do ZOO, jak i już na terenie ogrodu, znajduje się mały sklepik i punkt gastronomiczny, więc można zakupić coś do jedzenia. Niestety będzie to jednak jedzenie niezbyt zdrowe. Zdecydowanie lepiej zabrać ze sobą przekąski dla dzieci.

Jeśli mamy więcej czasu to po odwiedzinach u słoni, żyraf i małpek polecamy spacer wokół ZOO po Lasku Wolskim. Nawet w największe wakacyjne upały spacer jest bardzo przyjemny w cieniu starych wysokich drzew. Na terenie Lasku Wolskiego nieco powyżej ZOO jest polana, na której, można urządzić piknik lub posiedzieć, a dzieciakom dać się wybiegać. Jak wiadomo, wybiegane dzieci szybciej zasypiają :). My polecamy wybrać się tam jesienią. Kolory jesiennych liści zdecydowanie mogą wtedy zachwycać.

Dojazd, cennik ZOO w Krakowie:

Wstęp: bilet normalny 18 zł, bilet ulgowy 10 zł, dzieci do lat 3 za darmo.

Dojazd:

  • Weekend i święta, a także codziennie – parking poniżej ZOO ok. 1 km, później dojście pod górę lub bus/autobus – 15zł/5h, każda kolejna 3h.
  • Dni powszednie: możliwy dojazd pod kasy ZOO – wjazd 15 zł.

Uwaga! Za parking płatność gotówką!Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!