Okolice Krakowa,  Restauracje przyjazne dzieciom

Chłopskie Jadło – restauracja przy „zakopiance” z mnóstwem atrakcji dla dzieci

Chłopskie Jadło to restauracja, którą nazwę pewnie każdy mieszkaniec Krakowa zna, ale czy każdy kojarzy ją z Głogoczowem? Raczej nie. A okazuje się, że restauracja przy „zakopiance” to bardzo przyjazne dla rodzin z dziećmi miejsce, gdzie po wycieczce w południowe rejony małopolski można zatrzymać się na pyszny obiad, a najmłodsi znajdą tu mnóstwo atrakcji.

Po pierwsze klimatyczny ogród z zagrodą dla zwierząt

Tak, musimy zacząć od ogrodu i zagrody dla zwierząt. To tu nasze dzieciaki skierowały się na samym początku, nawet pomimo tego, że zajęliśmy stolik tuż przy placu zabaw! Nasze brzdące kochają zwierzęta, a jeśli mają do tego możliwość pokarmić je świeżą, soczystą trawą to w ogóle extra sprawa. W ogrodzie przy restauracji Chłopskie Jadło jest wydzielona strefa takiego właśnie mini zoo. Są kucyki, kozy, które śmiało dają się głaskać oraz nakarmić. Jednak nie ma tu możliwości wejścia na teren zagrodzony dla zwierząt. Obserwować można jedynie przez ogrodzenie.

Po drugie plac zabaw, piaskownica, huśtawki zawieszone na drzewach, a nawet traktor!

Jak już wspomniałyśmy, kolejną atrakcją jest wielki plac zabaw z konstrukcją do wspinania oraz ogromną piaskownicą z zabawkami. Czego chcieć więcej? Dzieci zajęły się zabawą praktycznie przez cały nasz obiad. Co więcej, na drzewach zawieszone są urocze huśtawki! Mamy tu także możliwość skorzystania z leżaczków ustawionych przed klimatyczną stodołą, w której możemy ukryć się w czasie deszczu. Nasze dzieciaki znalazły też wewnątrz kilka drewnianych zabawek do bujania. Jest tu również do dyspozycji siatka do badmintona!

Ale to nie wszystko, co zainteresuje dzieciaki! Jest młyn z wodą, gdzie nasze dzieci zostały zahipnotyzowane i z zafascynowaniem patrzyły się, jak przelewa się woda. A dla naszych chłopaków niewątpliwie hitem był tu traktor! Tak, prawdziwy traktor, oczywiście każdy z nich musiał zasiąść za kierownicą!

Menu i udogodnienia dla dzieci

Restauracja posiada dostosowane menu dla dzieci. Znajdują się w nim standardowe zupy i dania główne, które maluchy uwielbiają. Nam wszystko smakowało.

Oczywiście dla dzieciaków dostępne są krzesełka do karmienia.

Co zjedzą tu dorośli?

Ogólnie typowa polska kuchnia. Wszystko było dobre, nawet nie mamy zdjęcia jedzenia. Ahh musieliśmy być wtedy bardzo głodni po wycieczce do lasu Bronaczowa – tu poczytacie więcej o tym miejscu LINK.

Jeśli chcecie zobaczyć całe menu restauracji odsyłamy na stronę restauracji – LINK.

Gdzie znajduje się restauracja Chłopskie Jadło, jak trafić, parking?

➡️ Adres: Głogoczów 196, 32-444 Głogoczów. Jadąc z Krakowa, w stronę Zakopanego – po prawej stronie przy zakopiance.

➡️ Z Krakowa dojazd autem ok. 20 – 30 min autem.

🅿️ Parking własny przy lokalu.

Restaurację Chłopskie Jadło śmiało można polecić jeśli chcemy smacznie zjeść, a dzieci czymś więcej zająć niż zabawą na placu zabaw. To miejsce ma wiele dla nich atrakcji. U nas wygrywają w tym miejscu zwierzątka oraz traktor. 😂 Ale też musimy uprzedzić Was, że nie jest tu cicho, bowiem knajpka ta znajduje się przy ruchliwej zakopiance. Choć my trochę przyzwyczajeni do szumu ulicy nie zwracaliśmy aż takiej tu uwagi na ten fakt. Piszemy to, żeby ktoś nie był niemiło zaskoczony.

Ps. Zdjęcia do tego wpisu pochodzą z lata/jesieni 2020 roku.


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *