Inne formy spędzania czasu,  Inne polecane miejsca,  Okolice Krakowa

Zamkowa zagroda w Rudnie – mini zoo

Tuż obok zamku Tenczyn w Rudnie, a dokładniej pod zamkiem znajduje się zamkowa zagroda, inaczej mówiąc mini zoo. Spotkamy tu m.in. owce, barany, kozy, osły, lamy, alpaki, konie, długowłose krowy, króliki, kury i kaczki, a także owłosione świnki. Niezaprzeczalnie wielką frajdę i atrakcję sprawia tu oczywiście możliwość zobaczenia i pogłaskania zwierzątek, ale również nakarmienie ich. Super jest także ogromna przestrzeń, na której znajduje się ten obiekt. Dodamy jeszcze, że jest to nowe miejsce otwarte zaledwie pod koniec maja tego roku i bardzo fajnie przygotowane pod odwiedzających.

Czym zachęca to mini zoo do odwiedzin?

Głownie to przepięknie długowłose, szkockie krowy rasy highlander, świnki mangalica, kucyki szetlandzkie, alpaka i lama. Są to zwierzęta, których nie spotkamy wszędzie. Ich wygląd zapewne zaciekawi nie jednego smyka. A oprócz tego kozy, owce i mnóstwo ptactwa – gołębi, perliczek, kur, gęsi. Uprzedzamy Was, że dzieci stąd ciężko zabrać do domu.

Dodamy jeszcze, że zamkowa zagroda w Rudnie to całkiem duży teren, zajmuje ona bowiem aż 4 hektary pola, na którym możemy zobaczyć około 30 różnych zwierząt. Jest to naprawdę spory teren i jak wspomniałyśmy odpowiednio przygotowany na przyjmowanie gości. Zwierzęta naprawdę są zadbane, mają duże wybiegi i są niezwykle przyjaźnie nastawione na odwiedzających gości.

Zamkowa zagroda i karmienie zwierząt

Niezaprzeczalnie największą frajdą dla dzieciaków, ale i dla nas dorosłych jest możliwość karmienia zwierząt! Na terenie mini zoo możemy zakupić torebkę suchego chleba za 5 zł. I od razu mówimy, nie kończy się na jednej paczce, żeby obejść każde miejsce i dać smakołyka każdemu zwierzakowi. 😉 Tylko uwaga, bo zwierzęta bardzo chętnie przechodzą pod ogrodzeniami w celu zdobycia pokarmu, zwłaszcza cwane kozy i owieczki. Więc jeśli Wasze dzieci boją się zwierząt, to musicie się przygotować na to, że możliwe jest, że będziecie musieli je nosić. Dla naszych dzieci ten fakt nie był straszny i cieszyły się, że mają je jeszcze bliżej siebie.

Cennik wejścia do zagrody zamkowej w Rudnie:

  • Bilet dla osoby dorosłej – 10zł,
  • Ulgowy – 8 zł,
  • Dzieci do 3 lat – bezpłatnie.

Płatność za bilety możliwa gotówką i kartą!

Godziny otwarcia:

  • Sobota, niedziela: 10:00 – 20:00
  • Poniedziałek – piątek: 15:00 – 20:00

Zaplecze gastronomiczne, toalety

Przy parkingu znajduje się mała strefa gastronomiczna, m.in. Bolęcińskie Zapieksy oraz duża część do odpoczynku ze stołami i ławkami. Na terenie zamkowej zagrody jest także toi toi.

Gdzie dokładnie znajduje się zamkowa zagroda w Rudnie, jak dojechać, parking?

➡️ Najłatwiej wytłumaczyć, że przy ruinach zamku Tenczyn. Na mapie poniżej zamieszczamy dokładną lokalizację. 👇


➡️ Dojazd z Krakowa w ok. 45 min.

🅿️ Parking – spory, darmowy tuż przy obiekcie.

Czy warto tu przyjechać? Uważamy, że tak i to bardzo. Można wizytę u zwierząt w mini zoo w zamkowej zagrodzie połączyć ze zwiedzaniem ruin zamku Tenczyn. My tym razem zamek odpuściliśmy ze względu na zmęczenie dzieciaków. Ale na pewno jeszcze tu wrócimy! A jeśli jeszcze coś Was interesuje w tych okolicach to my polecamy Dolinę Eliaszówki lub po drodze do Krakowa kamieniołom w Zabierzowie.


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Zapraszamy do korzystania z naszej mapy, gdzie zaznaczamy miejsca przez nas odwiedzone.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *