Place zabaw

Smoczy skwer pełen cienia koło NCK

Dlaczego opisujemy akurat ten plac zabaw? Z jednego jakże prozaicznego powodu – jest tu dużo cienia, co latem jest zbawieniem! Ale jest to też jeden z placów zabaw, na którym często bywamy ze względu na to, że mamy tu całkiem blisko i położony jest w fajnym miejscu, skąd można pójść na spacer na łąki nowohuckie czy na lody na Plac Centralny. Ponadto ten smoczy skwer znajduje się w sąsiedztwie NCK – Nowohuckiego Centrum Kultury, gdzie w sezonie jest strefa food trucków. Poza tym to naprawdę całkiem spory i ciekawy plac zabaw.

W cieniu drzew

Ogromny plus tego miejsca! Dla mnie jako osoby nieprzepadającej za upałem i latem szukającej głównie cienia (tym bardziej na końcówce ciąży) to super plac zabaw, gdzie mogę zabrać dzieciaki. Jestem w stanie tu spędzić naprawdę sporo czasu. Choć wiadomo, w samo południe trochę słońca tu dociera. Ale drzewa, jakie tu rosną, praktycznie na większości powierzchni dają upragniony cień. Do tego plac zabaw jest ogrodzony. Same plusy, prawda?

To duży plac zabaw

To miejsce jest naprawdę spore i jest dużo konstrukcji do zabawy dla dzieciaków. Tak naprawdę jest to typowy smoczy skwer budowany przed modą na drewniane place zabaw. Nie umniejszamy jedynym ani drugim, bo lubimy różnorodność. Nasze dzieci cieszą się zarówno z zabawy na piasku u czerwonego smoka w parku lotników, jak i na starszego typu placach zabaw, gdzie nie króluje drewno.

Co ciekawego do zabawy na smoczym skwerze koło NCK?

Ten plac zabaw oferuje bardzo dużo! Jest oczywiście smok, który jest konstrukcją ze zjeżdżalnią. Do tego nie brakuje tu również uwielbianych przez dzieciaków huśtawek! Są dwie z zabezpieczeniami dla maluchów oraz dwie normalne. My mamy wrażenie, że właśnie na tych nowszych smoczych skwerach tego właśnie trochę brakuje, bo nie każdy może pozwolić sobie na zawieszenie huśtawki w domu, a dzieci bujać się uwielbiają. Na placu zabaw dzieciaki mają oczywiście sporą piaskownicę, w której co jest fajnie, na stałe pozostawione są zabawki do piasku. To jest według nas fajne, bo też nie jesteśmy w stanie zawsze nosić swoich.

Na pewno dzieciaki, nawet te młodsze zainteresuje mini konstrukcja gimnastyczna, która dla nich będzie stanowić mały tor przeszkód. Do przejścia jest niski mostek, pajączek z lin oraz równoważnia, gdzie do podtrzymania są drążki. Jest też większa konstrukcja dla starszaków z drabinkami, ścianką wspinaczkową. Poza tym jest karuzela, huśtawka wagowa, mniejsza konstrukcja smoka ze zjeżdżalnią, kręciołek.

Sporo miejsca do odpoczynku

Są tu oczywiście ławeczki do odpoczynku, ale i miejsca na trawie, żeby móc np. rozłożyć kocyk i zrobić sobie piknik. Teren placu zabaw jest całkowicie ogrodzony. Powierzchnia pod elementami do zabawy wyłożona jest miękką amortyzującą upadki matą, ale czarną i szybko się nagrzewa. Reszta to właśnie trawa.

Nie duża siłowania plenerowa

W rogu placu zabaw jest dostępna również siłownia plenerowa. Jak wiadomo, dzieci traktują czasami ją jak kolejne elementy zabawy w takich miejscach.

Gdzie znajduje się smoczy skwer nieopodal NCK, jak dojechać, gdzie zaparkować?

➡️ Najprościej wyjaśnić, że koło Nowohuckiego Centrum Kultury. Jest on trochę schowany za parkingiem i wspomniane drzewa tym bardziej go nie eksponują. Dokładną lokalizację pokazujemy na mapie poniżej. 👇


➡️ Dojazd komunikacją miejską: najbliższy przystanek Plac Centralny.

🅿️ Parking wzdłuż al. Jana Pawła, bezpłatny.

➡️ W sąsiedztwie placu zabaw jest NCK, a przy nim strefa food trucków. Są tu m.in. lody, gofry, kawa, burgery, frytki.

Czy warto się wybrać na ten smoczy skwer koło NCK z innej części Krakowa? Myślimy, że tak. Jest tu co robić. Można przy okazji pospacerować po łąkach nowohuckich. Ciut dalej znajduje się kolejny super plac zabaw Zaskroniec – więcej o nim pisaliśmy TUTAJ. Zawsze można zaplanować cały dzień atrakcji i udać się nad zalew nowohucki, choć już ten jest kawałek od tego placu zabaw.


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Zapraszamy do korzystania z naszej mapy, gdzie zaznaczamy miejsca przez nas odwiedzone.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *