Na Spacer,  Okolice Krakowa

Dolina Grzybowska – edukacyjna ścieżka w lesie

Dolina Grzybowska idealna na spacer z wózkiem lub na rower

Dolina Grzybowska to dolinka znajdująca się w Lesie Zabierzowskim. Jest ona przede wszystkim wygodna dla dzieci i rodzin z wózkami. Asfaltowa ścieżka nie jest trudna do przejścia, około 2.5 km w jedną stronę. Oczywiście polecamy także na rower, albo hulajnogę.

Ścieżka edukacyjna ”Pomocnik Leśnika”

Tu wielki plus dla Nadleśnictwa Krzeszowice. Bowiem na całej trasie Doliny Grzybowskiej znajdują się punkty Pomocnika Leśnika. Możecie sobie ściągnąć zeszyt edukacyjny z zadaniami do uzupełnienia dla dzieci z internetu. Jest to projekt przybliżający edukację o lesie i pracy leśnika. Uważam, że jest to super forma edukowania dzieci i zdobywania wiedzy. Link podajemy tutaj: www.pomocniklesnika.pl. Nasze dzieci są jeszcze na takie rzeczy za małe, ale na pewno skorzystamy z tego w późniejszych latach.

Miejsca do odpoczynku i edukacji dla spacerowiczów

Przy szlaku znajdziemy wiele miejsc na odpoczynek. Ławeczki, stoliki, kosze na śmieci to wszystko sprawia, że miejsce to jest idealne na małą przerwę w pięknym otoczeniu lasu dla starszych i młodszych wycieczkowiczów.

Punktem obowiązkowym przy tych miejscach są także dla naszych dzieci banery edukacyjno – informacyjne, które znajdują się tutaj prawie przy każdej ławeczce, próbując nas czegoś nauczyć. Możemy się dowiedzieć z nich m.in. jakie zwierzęta spotkamy w lesie, w jakim czasie rozkładają się śmieci albo do czego wykorzystujemy drewno.

Jak dojechać do Doliny Grzybowskiej?

Dolina Grzybowska znajduje się na granicy Zabierzowa i Szczyglic. Przed wejściem do lasu jest spory bezpłatny parking. Mapa poniżej. 👇


Przez Dolinę Grzybowską prowadzi szlak nordic walking po Lesie Zabierzowskim.

Co jeszcze oprócz Doliny Grzybowskiej?

A gdy będziecie mieli siły na dalsze wędrówki, to polecamy też Rezerwat Skały Kmity. I bardzo zachęcamy zaglądnąć też do Rogate Ranczo. To miejsce, w którym zjemy i odpoczniemy. Dla dzieci zaś przygotowane są różne atrakcje takie jak: przejażdżka na kucyku, zabawa w wiosce indiańskiej. Można także odwiedzić i nakarmić zwierzęta w mini ZOO, a także skorzystać z animacji oraz placu zabaw. Także naprawdę nie będą się tu nudzić.

Podsumowując, jeśli macie w planach krótki spacer poza miastem po płaskim i równym terenie, w otoczeniu pięknego lasu, to polecamy właśnie tę dolinkę. A jeśli macie przed sobą cały wolny dzień to zawsze stąd możecie także pojechać do pięknego kamieniołomu w Zabierzowie, albo przejść się na długą wycieczkę i skorzystać z uroków Lasu Zabierzowskiego.


Na aktywne spędzenie czasu z dziećmi, polecamy również wycieczkę do Doliny Mnikowskiej lub Doliny Eliaszówki. Jeśli chcecie spędzić czas nad wodą, to polecamy Zalew w Kryspiniowie. Więcej inspiracji znajdziecie na blogu w zakładce NA SPACER oraz PLACE ZABAW.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


2 komentarze

    • Agnieszka

      Witam, my polecamy miejsca atrakcyjne dla dzieci. Nie jesteśmy właścicielami obiektu, ani nie mamy z nimi kontaktu, poleciliśmy tylko miejsce obok, które działa i jest atrakcją dla dzieci. Wybierając miejsca do polecenia nie sprawdzamy sytuacji prawnych takich lokali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *