Jedzenie na mieście,  Kraków - Centrum Miasta dla dzieci,  Restauracje przyjazne dzieciom

Kawiarnia Lajkonik na ul. Szewskiej z kącikiem zabaw (centrum)

Sieć kawiarni Lajkonik w Krakowie jest dobrze znana. W centrum Krakowa, nieopodal Rynku Głównego, przy ul. Szewskiej 8 znajduje się kawiarnia Lajkonik, w której urządzono kącik zabaw dla dzieci. Jest to jedna z nielicznych kawiarni w Krakowie, która zadbała o miejsce dla najmłodszych. Dodatkowo super, że jest to w centrum miasta.

Jak wygląda kącik dziecięcy w kawiarni Lajkonik?

Kącik z zabawkami jest całkiem spory. Co ciekawe jest odgrodzony od sali niską półeczką. Pani kelnerka powiedziała, że zamysłem tego było to, aby dzieci łatwo nie wychodziły (uciekały). Powiem Wam, no ciekawe rozwiązanie. Półeczka ta ma też drugie swoje zadanie – jest miejscem na zostawienie butów. W tej przestrzeni dla najmłodszych klientów jest jeden stolik z dużym i uroczym, małym fotelikiem dla dziecka. Idealne miejsce na randkę z dzieckiem. 😍

W tym kąciku dzieci mają do zabawy kuchnię z akcesoriami, pudła z klockami, autkami, stolik z kredkami (szkoda, że nie było kartek albo malowanek) i plastikowe zwierzaki – piesek i kaczuszka. Co więcej, w sąsiedztwie stolika jest zawieszona tablica manipulacyjna – strzał w dziesiątkę dla maluszków, które mogą zająć się czymś w pobliżu rodzica. Dopełnienie sali stanowią bardzo ładne chmurki, czyli lampki.

Biblioteczka z książkami, w tym z pozycjami dla dzieci

W kawiarni znajduje się półka z książkami. Brawo, że znalazły się też na niej pozycje dla dzieci. Bardzo mi się to spodobało.

Jak to w sieci kawiarni Lajkonik wystrój jest prosty, ale przytulny. Sieć kawiarni-piekarni Lajkonik posiada bardzo wiele lokalizacji w całym Krakowie. Lista udogodnień w danym lokalu jest dostępna na stronie internetowej Lajkonika. Niestety tylko w jednej lokalizacji mają kącik zabaw. Ale inne posiadają np. przewijak.

Co można zakupić w kawiarni Lajkonik?

Można tu zjeść oczywiście desery, ciasta, kupić pieczywo, kanapki, śniadania na ciepło, kawę, napoje. Wybór jest naprawdę spory. Więcej o dostępnym menu sieci kawiarnio-piekarni Lajkonik na ich stronie internetowej – KLIK.

Czy da się tu wjechać wózkiem?

I tu Was zdziwimy – są schodki. Jeden do samego wejścia z ulicy i kilka do salki, gdzie znajduje się kącik dziecięcy. Więc utrudnienie dla wózków.

Inne udogodnienia

Kawiarnia Lajkonik przy Szewskiej dysponuje w toalecie przewijakiem dla niemowląt. Dostępne było krzesełko do karmienia maluchów.

Gdzie dokładnie znajduje się kawiarnia Lajkonik z kącikiem zabaw?

➡️ Adres: ul. Szewska 8. Z Rynku Głównego 2 minuty spaceru. 👇


🅿️ Parking w strefie płatnego parkowania. Nie da się podjechać bezpośrednio pod kawiarnię.

➡️ Dojazd komunikacją miejską – najbliższy przystanek Teatr Bagatela.

Super, że przy Rynku Głównym istnieje kawiarnia z kącikiem dla dzieci. Szkoda, że mało, który lokal w centrum dba o „małego gościa”. Tego nam osobiście bardzo brakuje, szczególnie w centrum, ale i tak zauważamy postęp. 😉


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis? Zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!