Inne formy spędzania czasu

Avatar – ścianka wspinaczkowa, ale nie tylko!

Avatar – ścianki wspinaczkowe

Avatar to idealnie miejsce dla dziecka, które lubi ruch, a konkretniej ma zapał do wspinaczki. Nasza 3-latka jest idealnym tego przykładem! Zobaczcie jak świetnie sobie radzi na ściance wspinaczkowej!

Ona dosłownie od kiedy nauczyła się chodzić, zaczęła się również wspinać! Już mając 2 lata na placach zabaw niestraszne jej były wszelkiego rodzaju drabinki, ruchome mosty oraz wysokie konstrukcje. Dla Jagody, im wyżej, tym lepiej! Śmiejemy się, że kiedyś zostanie alpinistką!

Jak to wszystko wygląda w Avatarze?

Szkolenie z asekuracji

Najlepiej na pierwszy raz, jeśli oczywiście nigdy wcześniej tego nie robiliście, umówić się na przeszkolenie w asekuracji. Szkolenia z podstaw asekuracji i bezpieczeństwa odbywają się w wyznaczonych godzinach i wymagają wcześniejszej rezerwacji, której można dokonać drogą telefoniczną lub bezpośrednio w recepcji. Jest to zupełnie bezpłatne. Szkolenie trawa ok. 20 minut, a dzięki temu będziemy wiedzieć jak prawidłowo asekurować nasze dziecko oraz nas samych, a to bezapelacyjnie podstawa jeśli chodzi o wspinanie. Ponadto na hali dyżurują operatorzy ścian, którzy w razie pytań i wątpliwości służą pomocą.

Nam się akurat udało, bo pierwszy raz na ściankę Jagoda wybrała się z wujkiem, który już zna temat wspinania. Zresztą to on właśnie podsunął nam pomysł tego miejsca.

Sprzęt do wspinaczki

W Avatarze można wypożyczyć uprzęże zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Nie jest to duży koszt. My za dwie uprzęże dla dorosłych i jedną dla dziecka zapłaciliśmy ok. 17 zł i to na czas nieokreślony.

Specjalne ścianki dla dzieci

Dla dzieciaków zaczynających przygodę z tym sportem są wyznaczone 3 ścianki wspinaczkowe ze sobą sąsiadujące. Są one zachęcająco pomalowane w postacie Scooby Doo. Ich poziom trudności też się od siebie różni. Najłatwiejsza jest ta pierwsza od lewej. Co więcej, na samej górze czeka na dziecko niespodzianka w paszczy lwa, pandy, oraz Minionka. Nie muszę chyba mówić, jakie to jest motywujące dla dziecka jeśli samo wdrapie się na górę i otrzyma upragnioną nagrodę, czyli małego cukierka.

Czy tam jest coś więcej oprócz ścianek wspinaczkowych?

Oczywiście! Avatar to też siłownia, zajęcia fitness, trampoliny oraz Fun Climb. My teraz musimy wybrać się właśnie na Fun Climb, bo po relacjach i zdjęciach na ich FB wygląda to bardzo ciekawie. Jest to specjalna strefa wspinaczki z aż 12 różnymi ścianami. Można też wykonać skok Tarzana do Banana! Jest to strefa objęta rezerwacją i może wejść tam jednocześnie tylko 15 osób. Więcej informacji znajdziecie tu.

Warto dodać tu, że samo miejsce jest dość surowe. Nie przypomina ono typowych miejsc dla dzieciaków. W strefie ścian wspinaczkowych należy pilnować dzieci, bo to nie jest miejsce na bieganie i zabawę. Acha i warto zabrać obuwie sportowe nawet jeśli nie chcesz korzystać ze ścianek. Oczywiście jeśli planujesz się wspinać lub pójść na siłownię to zabierz również strój sportowy 🙂 . Dla dzieci wystarczające są wygodne dresy.

W Avatarze jest też mini pokój zabaw dla dzieci, co jest fajną opcją, kiedy to Ty chciałbyś spróbować sił na ściance. Przy wejściu znajduje się także mała kawiarnia. Jak widać, nasze dzieci bardzo polubiły sale siłowni. Wszystko tam było tak ciekawe do zabawy!

Pokój do zabaw z „mini” ścianką wspinaczkową

W sali do zabaw jest sporo różnych zabawek, takich jak książki, wózek dla lalek, układanki, klocki. Jest mały stolik z kredkami, koń na biegunach. Na ścianach natomiast rysunki znanych postaci z bajek. Spokojnie więc można przyjść tu ze starszym dzieckiem na ściankę wspinaczkową, a z mniejszym w tym czasie pobawić się w tej „mini” bawialni.

Znajduje się tu także specjalna mini ścianka wspinaczkowa. Uchwyty do wspinaczki zostały tam wykonane z ciekawych elementów takich jak: gwiazdki, morskie zwierzątka, rowery, uśmiechnięte buźki, literki, autka i wiele innych. Jest to bardzo pomocne, ponieważ w łatwy sposób można dziecku szybko powiedzieć, co ma złapać rączką i gdzie zrobić następny krok. Tu jednak nie ma możliwości przyjęcia uprzęży i asekurowania. Ścianki te są tu jednak dosyć niskie i można pod nimi ułożyć materace, jak i również asekurować dziecko po prostu za nim stojąc.

Ile to kosztuje?

Do obiektu można wejść na kartę MultiSport. Wtedy płacimy tylko za wypożyczenie uprzęży. I na każdego dorosłego z kartą może wejść za darmo jedno dziecko! Według nas to super opcja jeśli posiadasz kartę, a do tej pory „średnio” ją wykorzystywałeś. Koszt uprzęży jak już pisaliśmy to ok. 17 zł za 3 sztuki. Dokładny cennik znajdziecie oczywiście na stronie Avatara. Polecamy też śledzić ich fanpage na FB, bo organizują dużo ciekawych eventów.

Gdzie jest Avatar?

Dokładny adres to: ul. Sikorki 21A. Dokładną lokalizację można znaleźć na mapie poniżej 👇.


Godziny otwarcia: Pn-Pt: 7:00 – 23:00, Sob-Nd: 9:00 – 21:00. Przed obiektem jest dużo miejsca do zaparkowania.

Jest też drugi Avatar na ul. Balickej 100. Dla nas to niestety drugi koniec miasta, a obiekt na ul. Sikorki mamy dosłownie na wyciągnięcie ręki i krótki spacerek. Ale kto wie, może nasza mała alpinistka zapragnie kiedyś wypróbować inne obiekty do wspinaczki 🙂 .

Reasumując Avatar to super miejsce, do pierwszego kontaktu dziecka nawet tak małego jak 3-letnie, ze ścianką wspinaczkową. Gwarantujemy, moc wrażeń zapewniona! Jeżeli jest to dla was za daleko, warto jednak poszukać innej ścianki w Waszej okolicy. Na pewno będzie to ciekawa alternatywa dla bawialni czy małpich gajów dla Waszego dziecka. A kto wie, może odkryje życiową pasję.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!