Place zabaw

Plac zabaw na os. Centrum B w Nowej Hucie

Plac zabaw na osiedlu Centrum B w Nowej Hucie przy Placu Centralnym to miejsce, o którym wpisu miałyśmy nie robić. Jednak powstaje, ponieważ gdy pokazałyśmy go na stories padły pytania co to za miejsce. Dlatego też plac zabaw opiszemy, pokażemy i oznaczymy jak trafić. Choć na wstępnie zaznaczymy, choć może z lekkim uprzedzeniem do tej części miasta, że jest ona specyficzna i co jesteśmy na tym placu zabaw, przydarzają się tam „różne” nie za ciekawe historie.

Jak wygląda plac zabaw w Nowej Hucie na osiedlu Centrum B?

Nam się on podoba, choć nie jest jakiś szczególnie wyjątkowy. Nie ma tu super pomysłu przewodniego, ani imponujących konstrukcji. Ot to taki zwykły, ładny osiedlowy plac zabaw. Jest on ogrodzony. Godnym uwagi jest fakt, że dzieci mają do dyspozycji chyba wszystkie ważne na placach zabaw rzeczy do zabawy. Jest tu latem dużo cienia, bowiem osłaniają miejsce do zabawy wysokie budynki i stare duże drzewa. Są ławeczki dla rodziców. Podłoże to piasek i pośrodku przebiega pas trawki, więc da się wjechać wózkiem.

Co tu dzieci znajdą do zabawy?

Jak już pisałyśmy, jest tu chyba wszystko, co na placu zabaw powinno być. No może jeszcze tylko tyrolki brakuje. 😉

Dzieci pobawią się tu na:

  • Jednej dużej konstrukcji ze zjeżdżalnią, rurą, mostkami, linkami
  • Mniejszej konstrukcji ze zjeżdżalnią
  • Huśtawkach – dwóch zwykłych i jednym bocianim gnieździe
  • Bujakach sprężynowych
  • Podwójnej huśtawce wahadłowej
  • Piaskownicy
  • Karuzeli

Gdzie dokładnie znajduje się ten plac zabaw?

➡️ Dokładnie przy ul. os. Centrum B. Pomiędzy blokami. Mapka z lokalizacją poniżej. 👇


🅿️ Ogólnodostępny na osiedlu.

➡️ Dojazd komunikacją miejską – najbliższy przystanek Plac Centralny.

Jeśli wybieracie się w rejon Placu Centralnego, albo chcecie sobie zrobić spacerek po Nowej Hucie i przy okazji dzieciom dać chwilę zabawy na palcu zabaw to wiecie gdzie. Zaraz obok są lody Good Lood i wielki plac gdzie dzieci mogą swobodnie pojeździć na rowerkach czy hulajnogach.

Dla przypomnienia niedaleko stąd na:

Łąki Nowohuckie

Pałac zabaw Smoczy Skwer kolo NCK

Plac zabaw „Zaskroniec” w Parku Żeromskiego

Zalew Nowohucki

W Nowej Hucie zdecydowanie można spędzić z dziećmi cały dzień i mieć moc wrażeń!


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis? Zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!