Inne formy spędzania czasu,  Inne polecane miejsca

Żywe i ruchome szopki w Krakowie i okolicy

Jak co roku o tej samej porze wyruszamy na świąteczny spacer po krakowskich szopkach. I musimy Wam napisać, o jakich atrakcjach dla dzieci nie zapomnieć. Zatem zobaczcie, gdzie można zobaczyć żywe i ruchome szopki w Krakowie i okolicy.

Ruchome szopki w Krakowie i okolicy:

⭐️ Nieopodal wzgórza wawelskiego w Kościele o.Bernardynów znajduje się piękna i ruchoma szopka. Na 10 m2 trzej bracia Bernardyni co roku układają ponad 100 różnych ruchomych i statycznych figurek, które są elementem największej i najbardziej popularnej ruchomej szopki w Krakowskich kościołach odwiedzanych w okresie Bożego Narodzenia. Adres: ul. Bernardyńska 2. Więcej o naszych wrażeniach TUTAJ.

🌟 Kolejnym miejscem, którym zauroczą się Wasze dzieci, a nawet Wy sami jest szopka u Redemptorystów, ale nie w Kościele, tylko w salce obok. Wejście do szopki znajduje się po prawej stronie od głównego wejścia do kościoła, w niewielkim budynku za bramą. Adres: Redemptorystów 19. Więcej o naszych wrażeniach TUTAJ.

⭐️ Nie może w tym spisie ruchomych szopek zabraknąć także najstarszej szopki w Krakowie w Kościele Kapucynów. Istnienie szopki w klasztorze była już podobno w 1866 roku, a w 1955 roku szopkę przebudowano. Adres: ul. Loretańska 11.

🌟 A jeśli chcecie się przejechać na wycieczkę, to ruchoma szopka znajduje się także w Bazylice w Kalwarii Zebrzydowskiej. Więcej informacji na temat możliwości zobaczenia tej szopki na stronie internetowej TUTAJ. Adres: Kalwaria Zebrzydowska, ul. Bernardyńska 46.

Żywe szopki w Krakowie i okolicach:

⭐️ Pierwszą żywą szopkę w Krakowie mamy możliwość zobaczyć w samym centrum miasta, przy Kościele o.Franciszkanów. Tu co prawda są tylko dwa dni (24 oraz 25 grudnia), ale jeśli macie czas wyskoczyć na świąteczny spacer to może to być wskazówka, gdzie podążać. Odsyłamy po więcej informacji na stronę internetową oraz na FB – link TUTAJ. Adres: ul. Franciszkańska 4.

🌟 Kolejną żywą szopkę znajdziecie również na Prokocimiu, dokładniej obok Kościoła Matki Boskiej Dobrej Rady. Otwarcie szopki 24. grudnia 2021 roku o godzinie 21. Więcej w naszym poście TUTAJ. Adres: ul. Prosta 35.

⭐️ Warto także odwiedzić żywą szopkę w krakowskim ZOO. Choć czynna tylko 25,26,27 i to w godz. 12-14. Tutaj szczegółowe informacje.

🌟 Restauracja Sekret Smaku przy ul. Bociana 8. Tutaj też znajdziecie żywą szopkę – kucyka, alpakę, króliki. Otwarta do 6 stycznia. Odsyłamy na ich Facebooka.

⭐️ A jeśli chodzi o północ Krakowa, to po raz trzeci żywa szopka pojawiła się w Jerzmanowicach, która uznana została Turystycznym Skarbem Małopolski. Tylko uwaga czynna do 27 grudnia. Jeśli nie macie, jak się tam udać to szopkę można oglądać na ich kamerach. Adres, Jerzmanowice ul. Rajska.

Żywe i ruchome szopki w Krakowie – którą odwiedzicie?

Przed wybraniem się warto sprawdzić dokładne informacje!

Pamiętajcie, każda szopka działa inaczej. W różnych godzinach i dniach. Niektóre po Mszy Świętej, dlatego zachęcamy do sprawdzenia, zanim się wybierzecie na poszczególnych stronach internetowych.


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *