Na Spacer

Świąteczny Kraków – czyli spacer za dnia i wieczorem

Kraków rozbłysł na świąteczny czas. Motywem przewodnim krakowskich dekoracji są wzory inspirowane ikonografią arrasów ze zbiorów Zamku Królewskiego na Wawelu. Wszystko podświetlone jest w kolorach złotych i srebrnych, co również symbolizować ma do nici, którymi brukselscy mistrzowie tkali arrasy. Warto wybrać się więc na spacer i podziwiać świąteczny Kraków, zarówno za dnia jak i wieczorem.

Fotopunkty dla mieszkańców i turystów do pstrykania zdjęć:

  1. Pod murami Wawelu, przy placu Św. Idziego – rama z dwoma lampartami
  2. Na placu Wielkiej Armii Napoleona – pod Wawelem i Sheratonem – rama z dwoma jeleniami
  3. Na Rynku Podgórskim – rama z dwoma wielbłądami
  4. Plac Szczepański – rama z dwoma żyrafami
  5. Na Plantach – rajski ptak

Świąteczny Kraków

Wszystkie iluminacje na choinkach, girlandach, mostach także nawiązują do arrasów z motywem roślinnym. Gdzieniegdzie znajdziecie także cytaty nieznanego artysty, pochodzące również z arrasów. Ramy do zdjęć to także nawiązanie. Na wzór okazałych portier z monogramami zostały bogato zdobione. Nawiązują także do arrasów herbowych.

Na rynku Głównym, tuż obok Ratusza stanęły także elementy architektoniczne nawiązujące do wawelskiego dziedzińca z krużgankami.

Poza świątecznymi ozdobami warto podczas spaceru po centrum zwrócić uwagę na krakowskie szopki umieszczone w gablotach. Rok temu pisałyśmy o nich więcej we wpisie TUTAJ.

Świąteczny Kraków – warto wybrać się z dziećmi na taki spacer.

Świąteczne ozdoby w Krakowie będą do końca stycznia, a także w następnym roku ten sam motyw przewodni – arrasów będzie nam towarzyszyć na kolejne święta.


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *