Place zabaw

Plac zabaw przy Rondzie Mogilskim na skwerze im. Eilego

Kiedyś obok tego placu zabaw przechodziłam codziennie. Biegła tamtędy moja droga do pracy. Widziałam, jak powstawał, ale wtedy nawet nie chciało mi się podejść, zobaczyć jak wygląda, bo cóż mi po placu zabaw. Bardziej interesowała mnie kawa i WZ-ka z kawiarni obok. 😉 Teraz już tak obojętnie tą drogą nie chodzę, a nawet bym powiedziała, że teraz to właśnie głównym celem naszych wycieczek jest ten oto plac zabaw przy Rondzie Mogilskim. Dokładnie znajduje się on na skwerze im. Marianna Eilego, przy ul. Przy Rondzie.

Plac zabaw przy Rondzie Mogilskim podzielony jest na 2 części

Plac zabaw przy Rondzie Mogilskim jest naprawdę ładny. Powstał już jakiś czas temu, ale nie widać po nim śladów zniszczenia. Cały jest zbudowany z drewna, i bardzo ładnie komponuje się z nasadzeniami wokoło. Jedyne co, to ja osobiście bym cały ogrodziła. Ale poza tym plac zabaw jest funkcjonalny i ciekawy do zabawy dla dzieci. Znajdują się tu wszystkie nasze ulubione atrakcje. A co jest fajne i za co ma duży plus, to miejsce to rozdzielone zostało na dwie części: dla starszych i młodszych dzieci.

Cześć dla starszych dzieci

W części placu zabaw dla starszych jest mnóstwo konstrukcji do wspinania, w tym wielka z linami, pajęczynami. Aż trzy huśtawki, w tym jedna typu bocianie gniazdo. Równoważnia, linki do podciągania, zwodzony mostek, rura do zjeżdżania. Dzieci nie będą miały tu czasu na nudę. Ilość przeszkód do pokonania jest spora. Całość tej części wysypana jest kamyczkami i jest niestety nieogrodzona. Wokół tej części jest sporo ławeczek, więc i my rodzice mamy gdzie spędzać czas. 😉

Część dla młodszych dzieci

W tej części placu zabaw są natomiast dwie strefy. Jedna na kamyczkach, druga na pisaku – choć na ten piasek przeniesionych jest dużo kamyków i tworzy to już mieszankę podłoża piasku i kamyków. W części z piaskiem jest konstrukcja do przesypywania piasku z wiaderka, które trzeba na górę wciągnąć. Bardzo fajna sprawa. U nas niestety często kończy się też próbami wykorzystania rynien na piasek jako zjeżdżalni. Ale tego nie polecamy – kilka par zdartych spodni już mamy na koncie. Tu znajduje się też zagrodzona drewnianymi palami piaskownica. Ale tu, żeby się pobawić, trzeba przynieść własne zabawki. Aha i co najistotniejsze, ta strefa zabawy dla maluchów na piasku jest ogrodzona!

W strefie dla młodszych dzieci, ale już na kamykach, dzieciaki mają kolejną konstrukcję z małą zjeżdżalnią i ukrytymi przejściami pod. To jest zawsze hit! Zabawa w chowanie, a-kuku sama nasuwa się tu podczas zabawy naszym maluchom. Super jest to, że na tę konstrukcję z powodzeniem wejdzie już 2-latek. A co nas, a bardziej nasze brzdące na tym placu zabaw cieszy, to oczywiście huśtawka dla maluchów – czyli z zabezpieczeniami. Jednak niestety jest ona tylko jedna. W tej części znajdują się też pieńki tworzące tor przeszkód, albo jak kto woli stoliki do układania kamyczków. Choć z pewnością, co dziecko, to inny pomysł na zabawę. 😉

Gdzie dokładnie jest plac zabaw przy Rondzie Mogilskim?

➡️ Tak jak już wspomniałam, plac zabaw znajduje się dokładnie na skwerze im. Marana Eilego.

➡️ Jeszcze dokładniej to obok budynku ABB i naprzeciwko Sądu Rejonowego. Na mapie poniżej zaznaczamy dokładną lokalizację. 👇 Współrzędne GPS: 50.063660, 19.960779.


➡️ Łatwo dostać się tu komunikacją miejską. Z Ronda Mogilskiego dojdziemy tu w ok. 4 minuty, z Ronda Grzegórzeckiego w ok. 7 min. Z przystanku Teatr Variété w ok. 5 min.

➡️ Jeśli chodzi o parking w tym miejscu – to cała ul. Przy Rondzie. Jest tam bardzo dużo miejsc parkingowych przy ulicy. Ale uwaga, zaparkować nie jest łatwo, bo to miejsce, gdzie jest dużo sądów, więc i interesantów. Aha i uwaga jest tu strefa płatnego parkowania!

➡️ Plac zabaw przy Rondzie Mogilskim jest również oświetlony, więc bawić się można do późna, i w miesiące chłodne, kiedy to ściemnia się dosyć wcześnie.

➡️ Zresztą cały skwer im. Mariana Eilego jest bardzo ładny. Obok placu zabaw znaleźć możecie hamaki. Cały skwer powstał w ramach „superścieżki – Kraków w zieleni”, czyli projektu, w którym to mieszkańcy wspólnie projektowali to miejsce, aby jak najlepiej wpasowało się w ich potrzeby. Jak widać zapotrzebowanie zatem ogromne było na miejsce do zabawy dla dzieci, bo takich miejsc blisko centrum miasta nie jest zbyt dużo. Więcej o projekcie „Kraków w zieleni” przeczytacie TUTAJ.

Kawiarnie, czyli kawa tuż obok!

Co ważne, szczególnie dla rodziców, ale i dla Waszych dzieci – obok jest piekarnia i kawiarnia Awiteks z toaletą. Z drugiej strony (W BUDYNKU FIRMY ABB) drugi punkt gdzie można kupić kawę na wynos. Bardzo fajnie, że jest tu takie miejsce. Można kupić kawę, ciacho i usiąść na ławeczce i oglądać bawiące się dzieci na placu zabaw. A co jeszcze fajniejsze punkty z kawą otwarte są już nawet o 8 rano! Dla mnie to duży plus tego miejsca, bo ostatnio jeździmy na place zabaw właśnie rano, po odprowadzeniu naszego przedszkolaka.

Kończąc, nam bardzo się to miejsce podoba. Ale jak chyba każde ma też swoje wady. Dosyć mocno słychać tu gwar i samochody pędzące ulicą – al. Powstania Warszawskiego. Brakuje tu albo wysokich drzew wygłuszających szum, albo ekranów – takie nasze zdanie. Ale nie zmienia to faktu, że jednak lubimy przychodzić na ten plac zabaw. Szczególnie rano w tygodniu, kiedy nie ma za wiele dzieci i można dosyć łatwo zaparkować, bo strefa płatnego parkowania zaczyna się od godziny 10. Jeśli mam ochotę na kawę, jakieś ciastko i chęć niedalekiej wycieczki, a przy okazji zabrania mojego brzdąca na plac zabaw wybieram właśnie to miejsce. Potem stąd jest już blisko do Ogrodu Botanicznego albo na Rynek, więc można sobie potem urządzić spacer, w sam raz na drzemkę malucha.


Oczywiście więcej inspiracji na spacery po Krakowie znajdziecie w naszych zakładach na blogu: NA SPACER oraz PLACE ZABAW. Szczególnie polecamy inne place zabaw w okolicy centrum, czyli plac zabaw „Plantuś”, plac zabaw „Dzikie planty” oraz extra plac zabaw w Parku Krakowskim. Z placu zabaw przy Rondzie Mogilskim jest nie daleko do Ogrodu Botanicznego, który szczególnie polecamy, bo jest tam przepięknie.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *