Kraków - Centrum Miasta dla dzieci,  Place zabaw,  Weekendowa pigułka dla małych turystów

Plac zabaw „Dzikie Planty” – ślimaki i inne robaki

Plac zabaw „Dzikie Planty” w samym centrum Krakowa

Na wstępie na pewno trzeba zaznaczyć, że placów zabaw w centrum jest bardzo mało i każdy jest na wagę złota! Ostatnio opisywaliśmy plac zabaw „Plantuś”, kory również znajduje się w centrum – LINK TUTAJ. Teraz czas na plac zabaw „Dzikie Planty”, który ma lokalizację wyśmienitą, bowiem znajduje się nieopodal Wawelu i blisko Rynku, a więc w samym centrum. I jak sama nazwa wskazuje przy Plantach, wśród drzew, które latem dają wymarzone zacienienie. Ale czy jest on takim normalnym placem zabaw z huśtawkami? Otóż nie. Jednym się to będzie podobać, drugim zapewne nie. Dzieci zaś na pewno nie będą się tu nudzić, o to się nie martwcie. 😀

Plac zabaw z wyobraźnią? Czy przerost formy nad treścią?

Hmm tak naprawdę spotykamy się z dwoma skrajnymi opiniami na temat tego placu zabaw. Dla nas to niebanalny i oryginalny plac zabaw. Drewniany, w stonowanych barwach, choć trochę już wyblakły.

Znajdziemy tu przede wszystkim ciekawą karuzelę ze ślimaków! Co więcej, kolejną atrakcją jest równoważnia ze stonogi. 😉 Brzmi ciekawie, prawda?

Dzieciaki mają tu do zabawy bujaki z robaków oraz drewniane domki – grzybki. Grzybki są przy okazji obrotowe i można się na nich trochę pokręcić. Na placu zabaw mamy także różne kolorowe szkiełka, dzięki którym możemy spojrzeć na świat w innych kolorach. 😀 Są jeszcze dwa specjalne domki, do których dzieci mogą wejść, odpocząć i pobawić się w chowanego. Taki można by rzecz plac zabaw jak z „krainy czarów”.

Plusy i minusy tego miejsca

Na pewno to miejsce dla mniejszych dzieci. Co jest fajne to to, że plac zabaw jest położony w samym środku zieleni, wśród drzew, choć nie ukrywamy przy głównej ulicy Świętej Gertrudy. Wiele osób powie wśród hałasu i spalin. I pewnie mają też rację. Ale w okolicy jest mało placów zabaw, a każdy wie, jak to jest z dziećmi po krótkim zwiedzaniu lub spacerowaniu po rynku. Każde dziecko marzy, żeby iść na plac zabaw, a my rodzice chcemy, żeby dzieci choć trochę się mogły wyszaleć.

Cały plac zabaw może nie jest zbyt duży, ale znajdują się tu także ławki dla rodziców. Całość jest ogrodzona i zamykana na bramkę. Podłoże wyłożone jest drewnem oraz specjalnym materiałem amortyzującym upadki. Za co wielki plus!

Trzeba jednak zaznaczyć, że prawie zawsze są tu tłumy, ponieważ poza lokalnymi Krakusami na plac zabaw przychodzą także turyści. Nie mniej jednak przy okazji spaceru wokół rynku jest to fajne miejsce dla dzieci.

Gdzie znajdziemy plac zabaw „Dzikie Planty”?

Plac zabaw „Dzikie Planty” znajduje się przy ulicy Świętej Gertrudy 16 w Krakowie. Nie daleko hotelu Royal oraz Restauracji Pod Wawelem. Lokalizacja poniżej. 👇


Jeśli chodzi o parking to najbliżej placu zabaw najłatwiej zaparkować wzdłuż ulicy Świętej Gertrudy oraz Świętego Sebastiana. Dalej to na pewno ulica Sarego lub bliżej Wawelu – wzdłuż ulicy Bernardyńskiej. Tylko to wszędzie jest strefa płatna.

Jeśli chodzi o MPK to najłatwiej wysiąść na przystanku Wawel i podążać w stronę Poczty Głównej. Obecnie jeździ tam tramwaj nr 18. Po remoncie ulicy Krakowskiej także nr 6, 8 oraz 10.

Podsumowując, jak dla nas ten plac zabaw jest ciekawy i godny uwagi. Nasze dzieciaki lubią to miejsce. Najbardziej chyba te kolorowe szkiełka i szaloną karuzelę ślimaków. My polecamy! Zajrzyjcie tu przy okazji spaceru do centrum lub jeśli nie znacie placu zabaw „Dzikie Planty” to nadróbcie to i wybierzcie się tu, bo jest to nieoczywiste miejsce do zabawy dla naszych dzieci.


Będąc w okolicy rynku, warto zjeść obiad w restauracji Pod Wawelem, dla dzieci jest tam ogromna strefa zabawy. W centrum idealnym miejscem na spacer z dzieckiem jest przepiękny, krakowski Ogród Botaniczny. Drugi fajny plac zabaw „Plantuś” znajduje się po drugiej stronie Plant przy Muzeum Archeologicznym. Więcej inspiracji znajdziecie także na blogu w zakładce NA SPACER oraz PLACE ZABAW.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *