Bawialnie,  Okolice Krakowa

Solne Miasto – sala zabaw w Wieliczce

Solne Miasto – sala zabaw

Sala zabaw w Solnym Mieście w Wieliczce może nie jest jakaś ogromna, ale ważne, że jest. Bo jak wszyscy mieszkańcy Wieliczki wiedzą – bawialni z prawdziwego zdarzenia to w Wieliczce nie doświadczymy, albo jeszcze nie doświadczyliśmy i wszystko przed nami. Każdy powie, przecież Kraków jest tak blisko. I pewnie, że tak, ale nie zawsze się da i się może lub chce jechać poza Wieliczkę.

Jak wygląda sala zabaw Solne Miasto?

W sali zabaw Solne Miasto jest małpi gaj, w którym znajdziecie zjeżdżalnię prowadzącą do basenu z kolorowymi kulkami, tory przeszkód, tunele i labirynty. Oprócz tego w bawialni jest strefa do malowania i rysowania. Stolików i krzesełek jest naprawdę sporo. Znajdziemy tu też parę miśków, z którymi możemy zorganizować „imprezkę”, ciekawe książeczki do poczytania, a także pudło z kolorowymi klockami. Są dostępne też gry dla dziewczynek i dla chłopców. Ogólnie Wasze dziecko nie będzie się nudzić, a Wy możecie wyjść na chwilę z domu. Plusem jest także darmowe wi – fi. Z pewnością nie jedna osoba ucieszy się z faktu, że istnieje też możliwość pozostawienia dziecka pod opieką animatora i to już od 3 roku życia.

I co według mnie jest bardzo istotne, w tej bawialni jest naprawdę czysto! Co niestety w bawialniach w mniejszych miastach nie jest normą. Tu muszę pochwalić, że nie baliśmy się nawet naszego małego półrocznego szkraba położyć na macie.

Solne Miasto miejscem na urodziny w Wieliczce

Sala zabaw Solne Miasto organizuje także urodziny dla dzieci do 6 roku życia.  Oferują malowanie twarzy, gry i zabawy z animatorem, zabawy z balonami. Cennik znajdziecie na ich stronie w zakładce sala zabaw.

Ile to kosztuje?

1 godz. – 8 zł

2 godz. – 12 zł

Korzystanie z sali zabaw powyżej 2 godzin – 5 zł.

Możliwość pozostawienia dziecka pod opieką animatora – 15 zł każda godzina.

Godziny otwarcia bawialni:

Pn – Pt: 16 – 20

Sb – Ndz:  11 – 20

Grupy zorganizowane (min 8 osób) możliwość wejścia poza godzinami otwarcia. Warto też sprawdzić, szczególnie w weekendy, czy sala nie jest zarezerwowana na wyłączność na urodziny.

Gdzie się znajduje sala zabaw Solne Miasto?

ul. Tadeusza Kościuszki 15, 32 – 020 Wieliczka. Poniżej mapa z dokładną lokalizacją 👇.


Z parkingiem nie będzie problemu, gdyż jest ogromny przed budynkiem. Ale Solne Miasto to wielki kompleks edukacyjno – rekreacyjny. Dlatego czasem się zdarza, że ciężko znaleźć tu miejsce do zaparkowania i albo trzeba trochę pokrążyć po okolicy, albo stanąć na parkingu supermarketu w pobliżu. 

Solne Miasto – na pewno jeszcze o nim wspomnimy

Solne Miasto to nie tylko sama sala zabaw. To wielki kompleks edukacyjno – rekreacyjny. Znajduje się tu także hala sportowa, siłownia, basen, klub fitness, centrum szkoleń IT oraz akademia językowa. Ciekawą informacją jest też możliwość organizacji urodzin w hali sportowej albo w klubie fitness. Z takim czymś się jeszcze nie spotkałam, więc za to wielki plus 😀. Kacperek byłby na pewno zachwycony imprezą tematyczną – piłkarza, a Jagoda coś czuję, że wybrałaby pakiet wspinacza 😀.

Udogodnienia dla rodziców

Przewijak znajduje się w szatni damskiej i męskiej przy basenie, toaleta przy holu basenowym. Brak wydzielonego pomieszczenia do karmienia piersią, jednak centrum oferuje mamom zaciszne miejsca z ławą lub krzesłem.

Podsumowując, w Wieliczce też można znaleźć coś ciekawego do zabawy z dziećmi. Cicho, kameralnie, bez tłoku to czasami jest też to, czego potrzebują nasze uszy.


Jeśli, już ktoś z Was wybierze się zobaczyć Wieliczkę, to zachęcamy do odwiedzenia wspaniałego miasteczka ruchu drogowego oraz imponującej i przede wszystkim prozdrowotnej tężni solankowej 👇 .


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i jego okolice!