Kraków - Centrum Miasta dla dzieci,  Restauracje przyjazne dzieciom,  Weekendowa pigułka dla małych turystów

Szalone Widelce – restauracja w centrum miasta

Szalone Widelce to jedna z naszych ulubionych knajpek w ścisłym centrum Krakowa. Dają tu dobrze zjeść! Króluje kuchnia polska – żurek i barszczyk z uszkami oraz placki ziemniaczane szczególnie polecamy! Pewnie jak się domyślacie, piszemy o niej, bo posiada udogodnienia dla dzieci. Może nie jakieś szałowe i top top, ale są! Zresztą o takie miejsca, przyjazne dzieciom, z choćby niewielkim kącikiem zabaw dla najmłodszych, bardzo ciężko w centrum naszego Krakowa. Niestety… Ale z drugiej strony wiemy, jak wiele osób szuka takich restauracji i nie znajduje żadnych informacji, stąd też czynimy ten post.

Dwa niewielkie kąciki z zabawkami dla dzieci

Dodamy na wstępie, że są to maluteńkie w przenośni i dosłownie „kąciki”. Jeden znajduje się w dolnej części lokalu – w piwnicy, do której zejście jest po stromych schodach. Drugi mini kącik znajduje się w części głównej, zaraz koło wejścia do toalety. Kąciki zabaw bez szału. Są klocki w pudełku, stolik z malowankami, kredkami. W dolnej części jest też telewizor, który w sumie zajmuje miejsce, bo rodzice raczej nie są chętni na jego włączanie. Jest półka z pluszakami, ale raczej dla ozdoby. Na górze są też jakieś auta. Ale widać, że te zabawki swoje już przeżyły. Strasznie żałujemy, że nie możemy napisać nic lepszego o tych miejscach dla najmłodszych klientów.

Szkoda wielka, że w centrum dużego miasta nikt o najmłodszych nie myśli. Choć zdajemy sobie sprawę, że w takim miejscu każdy centymetr lokalu się liczy i niekoniecznie właściciel chce przeznaczać go na zabawki i kąciki dla dzieci. Ale to wielka szkoda, bo w sezonie ogromna ilość rodziców z dziećmi przyjeżdża zwiedzać Kraków!

Szalone Widelce – co tu zjemy?

Ogólnie kuchnia polska. Bardzo dobra dodamy i w całkiem rozsądnych cenach jeśli chodzi o ścisłą okolice Starego Miasta. Na pewno spróbujcie tu placków ziemniaczanych i tradycyjnego żurku i barszczu z uszkami. Zresztą co tu nie jesteśmy, to jest pysznie! Do tego porcje są naprawdę ogromne i na poczęstunek dostaje się pajdy chleba z pasztetem, co jest bardzo miłym gestem. Wielkość porcji i cena są zaskakujące. Głodni nie wyjdziecie. Restauracja Szalone Widelce organizuje wymiennie różne festiwale – pierogowe, żeberka, placki ziemniaczane. Wtedy jest dodatkowe menu do karty.

W menu dla dzieci jest kotlecik schabowy, kurczak, makaron z sosem pomidorowym oraz pierogi z jabłkiem i cynamonem. My tym razem dla dzieci zamówiliśmy zupy z „dorosłego” menu, bo oni uwielbiają.

Jak wygląda restauracja Szalone Widelce?

Urządzona naprawdę ładnie. Jagoda jak weszliśmy do piwnic, to powiedziała, że wygląda jak restauracja, w której byliśmy w Rzymie. I coś w tym jest- ceglane ściany, obrusy w kratę, przytulne oświetlenie, przetwory poustawiane na półkach. W części u góry jest z tyłu ogródek.

Ale uprzedzamy też, że z wózkiem jest tu bardzo ciężko się poruszać. Do dolnej sali po schodach ciężko go nawet znieść. Choć goście ze stolika obok go znosili. My nasz zostawiliśmy przy wejściu (za zgodą obsługi).

Ale duży plus za obsługę. Bardzo sprawna. Na posiłek czeka się bardzo krótko i co ważne my tu idziemy zawsze z marszu i nie ma potrzeby rezerwacji stolika. Zawsze coś się znajdzie lub chwilkę będzie trzeba poczekać.

Inne udogodnienia dla dzieci

W toalecie damskiej na dole był przewijak. Do umywalek nie było podestów ani nakładek na toaletę.

Krzesełka do karmienia były dostępne i w sporej ilości. Nie tylko naszą Idalka była bobasem na obiedzie.

Szalone Widelce – gdzie się znajdują, jak trafić, dojazd?

➡️ Adres: ul. Szpitalna 40. (Naprzeciwko Teatru Słowackiego).


🅿️ Parking – w strefie płatnego parkowania. Najbliżej polecamy na placu Matejki lub parking w Galerii Krakowskiej (płatny).

➡️ Dojazd komunikacją miejską: najbliższy przystanek: Teatr Słowackiego.

W centrum miasta to miejsce na obiad z dziećmi może niezachwycające pod względem atrakcji i udogodnień, ale jednak coś tu jest. Wiadomo, że nie jest to szczyt marzeń, ale o takie rzeczy bardzo ciężko w tym rejonie. Dlatego Szalone Widelce polecamy. Dzieci w tych niewielkich kącikach na pewno się czymś zajmą. Jednak to polecenie głównie ze względu na dobre jedzenie! I mamy cichą nadzieję, ze może kąciki ulegną tam poprawie.


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis? Zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!