Inne formy spędzania czasu

Polonia Kraków – piłka nożna, zajęcia już dla 2 latka!

Polonia Kraków- Piłka i nie tylko dla najmłodszych

Na pewno niejedne Wasze dwulatki roznosi energia, a Wy wtedy buszujecie w internecie, szukając miejsca do upustu tej energii, spotykając się z problemem ograniczeń wiekowych w postaci OD LAT trzech. Mój dwulatek był świetnym tego przykładem. Ok, znalazłam jakieś pojedyncze zajęcia, albo zajęcia dla maluchów w klubikach, ale ja szukałam czegoś, żeby mógł się wybiegać. A może było więcej możliwości, ale ja z automatu stwierdziłam, że skoro jest piłka nożna na Polonii Kraków, to muszą być te zajęcia. Z pewnością wiele osób powie: Ale po co już od takiego małego wieku wozić dziecko na zajęcia dodatkowe? I jak to piłka nożna w wieku dwóch lat? A powiem Wam, że to nie jest tak, że dzieci ganiają za piłką i na tym to polega. Akademia malucha na Polonii Kraków to zajęcia, które uczą zapoznania dzieci ze sportem. Pokazuje się tu, że sport to przede wszystkim zabawa i przygoda.

Skoro nasza latorośl ma chęci, a my mamy czas, to świetnym rozwiązaniem byłoby zrobić coś interesującego, a przy okazji „zarazić” się sportem. W końcu sport to zdrowie – mawiają!

Co jeszcze przemawia na plus zajęć na Polonii Kraków?

To, co przekonało mnie na 100%, że są to odpowiednie zajęcia dla tak małego dziecka, jest fakt, że zawsze ćwiczy się z jednym z rodziców. Więc nie pozbywamy się dziecka, tylko spędzamy z nim czas inaczej niż w domu czy na zewnątrz. Ważnym aspektem jest więc to, że dzięki takim zajęciom dodatkowym wzmacniamy nasze relacje jeszcze bardziej. Dziecko dzięki obecności rodzica czuje się pewniej i jest dodatkowo motywowane, nie tylko przez trenera.

Kolejnym powodem jest to, o czym wspomniałam na początku. A więc jeśli pobiega przez 45 minut zajęć, to może szybciej się zmęczy i wcześniej pójdzie spać? Hmmm chyba można pomarzyć 😉.

I pamiętajcie to nie tylko zajęcia dla chłopców. Na naszą grupę chodzą też dziewczynki. A więc każdy jest tu mile widziany. Zapisy na zajęcia nie polegają na żadnym sprawdzeniu predyspozycji, tylko kto pierwszy ten lepszy.

Jak wyglądają zajęcia na Polonii Kraków w grupie Akademia Malucha?

Oczywiście zajęcia prowadzone są bardzo ciekawie i nie opierają się wyłącznie na kopaniu piłki. Więcej tu torów przeszkód i zabaw ruchowych. Trenerzy potrafią bardzo sprytnie połączyć elementy piłki nożnej z zabawą i to jest chyba najfajniejsze. To ludzie, którzy mają dobry kontakt z dziećmi. Z pewnością nikt się nie będzie tu nudzić!

Ważnym aspektem jest dla każdego rodzica kwestia bezpieczeństwa. Dlatego Akademia malucha to tylko dzieci w wieku 2, 3 lata. Oczywiście Polonia Kraków prowadzi też zajęcia dla starszych dzieci. To szkółka piłkarska, która ma również Akademię Przedszkolaka, a więc dzieci od 4 do 6 roku życia i później Akademię piłki nożnej dla dzieci w wieku 7 do 11 lat.

Dodatkowym atutem zajęć są lokalizacje. Bowiem Polonia Kraków prowadzi zajęcia dla 2 latków już w czterech dzielnicach Krakowa: Prokocim, Nowa Huta, Bronowice oraz Krowodrza.

Godnym uwagi jest fakt, że pierwszy trening próbny jest darmowy. Po nim samo dziecko Wam powie, czy będzie miało ochotę w takich zajęciach uczestniczyć, albo sami zobaczycie po jego zapale, jak Wam się to klaruje. Także nie musicie od razu podpisywać umowy i wpłacać pieniędzy za cały miesiąc.

Muszę was tylko zmartwić, że sezon Polonia Kraków rozpoczyna się we wrześniu, a kończy tak jak szkoła, czyli końcem czerwca. Chociaż wiadomo – czasem jakieś dziecko rezygnuje, więc wtedy można załapać się na zajęcia.

Jak liczne są grupy?

Grupy dla maluchów to przeważnie 20 osób plus rodzice.

Ile to kosztuje?

U nas opłata za zajęcia na miesiąc, oczywiście zajęcia raz w tygodniu, czyli około 4 zajęć tygodniowo to kwota 69 zł.

Wszystkie informacje dotyczące zajęć, opłat, znajdziecie u nich na stronie internetowej. Tu LINK. Zachęcamy też śledzić Facebooka Polonii Kraków, zamieszczają tam dużo zdjęć i informacji na temat zajęć oraz relacje z turniejów piłkarskich.

Gdzie odbywają się zajęcia Polonii Kraków?

My chodzimy na Prokocim, gdzie wynajmują salę gimnastyczną w Szkole Podstawowej nr 148 na ulicy Żabia 20. Ale jak już pisaliśmy, zajęcia odbywają się w różnych lokalizacjach. Lokalizacja naszej miejscówki poniżej 👇.


Na sam koniec tylko wspomnę, że ekscytacja przed każdymi zajęciami, pełna energia w trakcie i uśmiech od ucha do ucha zaraz po mojego syna są najlepszym dowodem na to, że te zajęcia to był strzał w dziesiątkę. Coś nam się wydaje, że mały fan piłki nożnej Piti, niedługo też dołączy do drużyny Polonii Kraków. Tylko musi jeszcze troszkę podrosnąć. 🙂 Będzie to dla niego idealny prezent na 2 urodziny.


Z innych form aktywności dla dzieciaków, polecamy zabrać dziecko lubiące się wspinać, na ściankę wspinaczkową do Avatara.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!