Bawialnie

Wesołe Brzdące – bawialnia i kawiarnia

Nowa bawialnia z kawiarnią Wesołe Brzdące właśnie otworzyła się dla dzieci w Krakowie. Nie możemy nie skomentować jej fajnej nazwy! Pewnie część z Was może pomyśleć, że mamy z nią coś wspólnego, lecz niestety tak nie jest. Ale bardzo nam się podoba i jest taka trochę „nasza”. Za to zdecydowanie już na samym wstępie możemy napisać, że krakowskie brzdące polecają Wesołe Brzdące na zabawę! A co tu znajdziecie, czym się pobawicie o tym dalej. 😉

Jak wygląda przestrzeń do zabawy w bawialni Wesołe Brzdące?

Po pierwsze trzy poziomowy drewniany małpi gaj ze zjeżdżalnią! Raj dla dzieci! Moje starszaki przepadły! Choć nie jest to bardzo trudny małpi gaj, bo niespełna dwulatka chodziła po nim sama, bez pomocy. Ilość zakamarków, różnych wejść i przejść naprawdę robi wrażenie. Siatki zawieszone wysoko nad ziemią na początku budzą lęk, jednak po chwili leżeliśmy tam wszyscy! Serio, ta konstrukcja i siatki mają udźwig do 300 kg! A wracając do konstrukcji, to jest świetna! Bezapelacyjnie to duży atut tego miejsca. Coś wydaje nam się, że będziemy tu wracać niejednokrotnie.

Co jeszcze do zabawy oferuje bawialnia Wesołe Brzdące? Jest dużo zabawek dla maluchów i starszaków. Znajdziemy tu m.in. sklepik, kuchnię, warsztat, dźwig, kącik muzyczny z instrumentami i wiele innych, których nawet trudno mi wymienić. Jest także bujak oraz pojazdy i wózki dla lalek. W strefie maluszka sporo zabawek typu Montessori i tablic manipulacyjnych oraz bogata biblioteczka dla maluszków. Zabawki są tu topowych jakościowo firm, produkujących akcesoria do zabawy dla dzieci. Dobrane jest wszystko spójnie, aby tworzyło naturalną przestrzeń do zabawy. Bawialnia jest przeznaczona dla dzieci do 7 roku życia, choć na tym małpim gaju pewnie i nie jeden rodzic świetnie się będzie bawił!

Przestrzeń do zabawy jest spora, bo ma ponad 80m2 i jest oddzielona od strefy kawiarni drzwiami i niskim płatkiem. Co więcej, w strefie zabawy są pufy i siedziska dla rodziców oraz kolejny HIT – miejsce do odstawienia KAWY w kubku na wynos! Koniec z pilnowaniem maluchów i wzdychaniem do kawki, której nie wolno wnosić na strefę zabawy! Genialny pomysł! Brawo!

Przestrzeń kawiarni i miejsce dla dzieci

Czy dacie wiarę, że zapomniałam zrobić zdjęcia strefie kawiarnianej? Tak mi się przyjemnie siedziało… Ale napiszę Wam, że przestrzeń jest całkiem spora, stolików jest dużo. W kawiarni zamówić będzie można poza kawą i słodkościami, gofry, kanapki na ciepło oraz świeżo wyciskany sok z pomarańczy. Oh , jak on nam smakował! Jednak to, co nam się bardzo spodobało to malutkie stoliki i krzesełka, które moje dzieci okrzyknęły jako kawiarnia dla dzieci! Dla tych brzdąców było taką frajdą wypić soczek i zjeść ciacho przy małym stoliczku, i poczuć się jak dorośli. A tak w sumie to ciekawe, dlaczego jeszcze nikt nie pomyślał o zrobieniu mini dziecięcej kawiarenki z ich ulubionymi mini smakołykami? Stoliczki dla dzieci ustawione są w salce typowo na imprezki urodzinowe, ale nie jest to osobna sala. Aha i jak już wszędzie robi się w standardzie, jest bezpłatna woda do picia dla gości!

Udogodnienia dla dzieci i rodziców

 • W toalecie jest przewijak oraz akcesoria do zmiany pieluszki – mokre chusteczki, pieluszki, oraz artykuły ratunkowe dla kobiet!
 • W łazience są dwie osobne toalety – jedna podwójna z małym, nisko zawieszonym WC, druga normalna. Jest także niska umywalka dla dzieci.
 • Jest zorganizowany kącik do karmienia z fotelem i ze słynną poduszką kurą do karmienia.
 • Przy wejściu znajduje się szatnia – są tu szafki na buty, wieszaki.
 • W środku dostępne są szafki zamykane na kluczyk (można tam przechowywać cenne rzeczy)
 • Dostępne są krzesełka do karmienia dla maluszków.
 • Spokojnie do bawialni Wesołe Brzdące wjedziecie wózkiem – jest podjazd.

Bawialnia Wesołe Brzdące cennik:

 • pon-pt: 1h-22 zł, 2h-33 zł, kolejna godz. 10 zł
 • sb-nd: 1h-26 zł, 2h-39 zł, kolejna godz. 11 zł
 • dziecko do 1 roku życia – 1 zł 😉
 • zniżka dla rodzeństwa na drugie i kolejne dziecko – 20%

Godziny otwarcia:

 • Codziennie 10:00 – 20:00

Gdzie znajduje się bawialnio-kawiarnia Wesołe Brzdące?

➡️ Adres: Kraków, al. 29 Listopada 193, lokal nr 5 (bawialnia jest dobrze oznakowana i widać ją z daleka)

🅿️ Parking – przed lokalem są 4 oznaczone miejsca parkingowe

➡️ Dojazd komunikacją miejską: Górka Narodowa Wschód lub Banacha.

My byliśmy w bawialni przedpremierowo, za co bardzo dziękujemy. Dzieci po przetestowaniu zabawek zgodnie stwierdziły, że są fajne i po ponad 3 godzinach zabawy nie były znudzone, co bardzo dobrze świadczy o tym miejscu. Na pewno bawialnię odwiedzimy jeszcze za jakiś czas, aby skorzystać z całej oferty gastronomicznej. Kibicujemy i trzymamy kciuki! I na koniec dodamy, że super jest to, że w Krakowie powstają takie piękne i wartościowe miejsca do zabawy dla dzieci.

Ps. W bawialni Wesołe Brzdące kupicie stacjonarnie naszą autorską mapkę dla dzieci do zwiedzania Starego Miasta w Krakowie.

Wpis powstał w ramach współpracy.


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis? Zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!