Restauracje przyjazne dzieciom

La Forchetta – restauracja z kącikiem zabaw

Uroczy kącik zabaw dla dzieci, pyszne jedzenie, jasny, pełen zielonych roślinek lokal, do tego sprawna obsługa to wszystko sprawiło, że bardzo nam się w restauracji La Forchetta. Do tego wielki plus za dostępny stolik w weekend bez wcześniejszej rezerwacji* – oj to lubimy, bo my czasami bardzo spontanicznie gdzieś jedziemy! To jak ciekawi knajpki, tego co serwuje i czym pobawią się dzieci w oczekiwaniu na posiłek?

Jak wygląda kącik zabaw dla dzieci w La Forchetta?

Bardzo ładny, spory, urządzony w pastelowych kolorach i przede wszystkim zajmujący dzieci na dłuższą chwilkę. Jest dużo zakamarków, z których można wyjmować kolejne zabawki.

Co tu dzieci znajdą do zabawy? Drewnianą kuchnię z akcesoriami, tablicę do rysowania kredą (tylko nie było kredy), komodę z szufladami kryjącą gry, książeczki, drobne zabawki, otwarty regał z przeróżnymi zabawkami takimi jak: liczydło, przeplatanki, autka, książeczki, grające zabawki dla maluszków. Do tego jest stolik z kredkami i czystymi karakami do rysowania. Jest także fotel na którym może przysiąść rodzic doglądający bawiące się dzieci. Kącik jest jasny, znajduje się przy dużych oknach. Dodatkowo nad głowami zawieszone są urocze chmurki nadające temu miejscu lekkości. Na podłodze jest dywan, ale taki nie miękki, ale spokojnie moje dzieci bawiły się bez butów i nie zmarzły im stópki.

Co tutaj zjemy?

Karta dosyć prosta i krótka. Dla dzieci również dosyć standardowe menu. Wielki plus za gnocchi w sobie jagodowym! Wiadomo, nasza Jagoda uwielbia takie połączenia! W menu dostępna także pyszna pizza na cienkim cieście. Ahh i zamówcie tu lemoniadę – przepyszna!

Jak wygląda restauracja La Forchetta?

Schludny, jasny wystrój. Dużo zielonych roślin doniczkowych, które zawsze wprawiają w dobry nastrój. Część stolików z tapicerowanymi krzesłami. Dwa stoliki znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie kącika zabaw. Nam się udało takowy zająć.

Udogodnienia

Dostępne krzesełka do karmienia dla maluszków. Co nas tu urzekło to słynne, regulowane, drewniane krzesełko Tripp Trapp, których sami używamy w domu! Do tego w kolorze różowym. Nie muszę dodawać, że obiad zjedzony na różowym krzesełku dla każdej małej damy to dodatkowa atrakcja. Oprócz tego były zwykłe antilopy z Ikei.

W toalecie oczywiście dostępny przewijak z akcesoriami do zmiany pieluszki – mokre chusteczki, pieluszki w różnych rozmiarach. Wielki plus za to! Do tego podnóżek do umywalki dla dzieci. Jedyne czego mi brakowało to nakładki na toaletę. Gdyby była to byłoby jak dla nas perfecto!

Do restauracji La Forchetta spokojnie wjedziecie wózkiem. Pomiędzy stolikami jest dużo miejsca i nie przy wejściu nie ma ani jednego schodka do pokonania.

Gdzie dokładnie znajduje się restauracja La Forchetta, jak dojechać, parking?

➡️ Adres: ul. Józefa Marcika 27. Dokładną lokalizację pokazujemy na mapie poniżej. 👇


🅿️ Parking – bezpłatny pod lokalem na wydzielonych i opisanych miejscach za budynkiem.

➡️ Dojazd komunikacją miejską – najbliższy przystanek Jugowicka.

Czy polecamy? Jasne! Kiedyś okrzyknęłyśmy kącik zabaw w restauracji Lime&Spicy jako najpiękniejszych w Krakowie. Tutaj zdecydowanie przyznajemy miejsce drugie! Bardzo nam się podobało całościowo – oczywiście smaczne jedzenie, wystrój, kącik zabaw i udogodnienia dla rodziców z dziećmi. Dajemy mocną polecajkę. 😉

*mamy nadzieję, że po tym wpisie nadal będzie opcja dostania stolika od ręki w weekendy 😜 (nie jest to wpis w żaden sposób sponsorowany, nie jest to reklama, byliśmy tam bez zaproszenia)


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis? Zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!