Place zabaw

Piracki plac zabaw w Parku Młynówka Królewska

Co nowy plac zabaw w Krakowie to kolejne zaskoczenie! Na nas dorosłych, ten tematyczny, piracki plac zabaw w parku Młynówka Królewska przy al. Grottgera, zrobił wrażenie. O wrażeniach dzieci nie trzeba wiele pisać, bo one tu przepadły! Od dziś ich drugie imiona to piraci! Trzeba przyznać, że projekt i wykonanie zostało tu naprawdę przemyślane. Nic tylko wybrać się i pobawić!

Jak wygląda ten nowy, piracki plac zabaw w parku Młynówka Królewska?

Konstrukcja wielkiego statku jest z drewna. Podłoże to piasek. Wokół znajduje się drewniany podest, po którym można obejść na około plac zabaw jak i również bez problemu przejechać po nim wózkiem. Przy podestach jest sporo ławeczek oraz jedna zadaszona, nieduża altanka. Znajduje się tu również stojak na rowery, lecz jest on bardzo niewielki. Cały plac zabaw jest ogrodzony. W sąsiedztwie jest wiele wysokich drzew, jednak nie rzucają one cienia na środek, gdzie znajduje się statek. Jednak my tu byliśmy pod wieczór i ciężko nam napisać, w jakim stopniu jest tu cień w ciągu dnia.

Co do zabawy na tym pirackim placu zabaw?

 • Duża konstrukcja statku pirackiego z masztami, trzema zjeżdżalniami, licznymi linkami, ściankami do wspinaczki, zwodzonymi mostkami, okienkami, sterem, lornetkami, bocianim gniazdem, z którego jest długa i stroma zjeżdżalnia
 • Tablica do malowania kredą
 • Zadaszona piaskownica
 • Dwa bujaki
 • Dwie huśtawki typu wahadłowego
 • Dwie huśtawki – jedna zwykła, druga z zabezpieczeniami dla malucha
 • Huśtawka typu bocianie gniazdo
 • Karuzela

Zdecydowanie trzeba to napisać, że główna konstrukcja, czyli statek piratów robi tu robotę! Jest to niezaprzeczalnie hit tego placu zabaw. Do tego statek ten jest naprawdę wysoki i duży. Jednak nie jest łatwo się na niego dostać. To raczej konstrukcja dla starszych dzieci takich 3+. Wejście na statek jest po linkach, ściankach wspinaczkowych, nie ma tu prostych schodków.

Dla maluchów nie polecałybyśmy tego miejsca, bo wiemy, że takie brzdące bardzo chcą wejść, a gdy nie mogą, to się złoszczą. Dla maluszków jedynie jest tu piaskownica, karuzela i huśtawki.

Obok pirackiego placu zabaw znajduje się skwerek z leżakami, stołem do pingponga, bramką i pergolą. Teraz było to jeszcze zamknięte, aby nie zadeptać posadzonej trawy. Co więcej, cały Park Młynówka Królewska jest godny uwagi. Jest to najdłuższy park w Polsce. Ciągnie się on od Mydlnik, aż pod aleję Trzech Wieszczy! Ma długość ok. 8 km!

Park Młynówka Królewska najdłuższym parkiem w Polsce

Zachodnią część parku Młynówka Królewska stanowi ścieżka wzdłuż naturalnego koryta Młynówki, gdzie znajdują się tereny rekreacyjne doliny Rudawy. Wschodnia część parku to ścieżka pieszo-rowerowa w miejscu zasypanego koryta Młynówki. W niektórych miejscach ścieżka przebiega bardzo wąskim pasem zieleni, a w innych ciągnie się przez szerokie tereny zagospodarowane parkowo (np. rejon osiedla Widok w Bronowicach). Na trasie znajdują się place zabaw, boiska i infrastruktura do spędzania czasu na łonie przyrody. Czy Wy też macie ochotę wybrać się na taki długi spacer tym parkiem?

Gdzie dokładnie znajduje się ten piracki plac zabaw w Parku Młynówka Królewska?

➡️ Dokładny adres: al. Grottgera 37. Lokalizację pokazujemy na mapce poniżej. 👇


🅿️ Parking w strefie płatnego parkowania przy ulicy.

➡️ Dojazd komunikacją miejską – najbliższy przystanek Grottgera lub Urzędnicza.

Coraz lepiej się dzieje w Krakowie, jeśli chodzi o miejsca do zabawy dla dzieci. Ten piracki plac zabaw jest naprawdę genialny. Widać, że powstał, bo był na niego pomysł! Wybudowany został bowiem jako zwycięski projekt w Budżecie Obywatelskim. Fajnie, że takie miejsca pojawiają się na mapie Krakowa, bo po frekwencji w niedzielny wieczór widać, że to miejsce było potrzebne i jest naprawdę ciekawe i atrakcyjne dla dzieci.

Dla przypomnienia, jakie ostatnimi czasy powstały ciekawie i nietuzinkowe place zabaw dla dzieci w Krakowie:

Bociani plac zabaw nad Białuchą w parku rzecznym Olsza

Rybny plac zabaw na plantach Nowackiego

Kasztanowy plac zabaw w Ogrodzie Krakowian przy ul. Wita Stwosza


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis? Zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


2 komentarze

 • Mapa

  Hej, park nie widnieje na waszej mapce ze wszystkimi atrakcjami na stronie. Mam wrażenie że ogólnie jakoś tam jest mniej oznaczeń niż miejsc opisanych na blogu. Bardzo lubię korzystać z tej mapy przy planowaniu wycieczek 😊 nie mam czasu przeszukiwać po postach, słabo znam też dzielnice Krakowa więc ta mapa jest super ułatwieniem.

  • Dominika

   Faktycznie jeszcze nie zdążyłyśmy dodać tego placu zabaw na mapkę. Aktualizujemy ją co jakiś czas, nie po każdym wpisie – niestety brak nam na wszystko czasu… Ale wszystko na mapce ląduje 🙂 oczywiście oprócz postów, które nie dotyczą miejsc, bo takie też u nas czasami się pojawiają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *