Inne formy spędzania czasu,  Okolice Krakowa

Siepraw Ski – na zimowe szaleństwa 30 minut od Krakowa

Gdy chcesz nauczyć dziecko jazdy na nartach albo znaleźć śnieg blisko Krakowa to warto wybrać się do Sieprawia. Jest tutaj dobry stok dla początkujących i z pewnością dla dzieci.

Siepraw Ski, co oferuje?

Siepraw przede wszystkim oferuje 4 wyciągi orczykowe oraz taśmę dla najmłodszych lub uczących się. W chwili gdy byliśmy, działała taśma dla najmłodszych i jeden orczyk 150 metrów i obok 170 metrów. Dłuższy orczyk oraz trasy jeszcze nie były do końca naśnieżone i nie działały, więc póki co korzystali Ci, którzy jeździli na sankach oraz jabłuszkach.

Różnica wzniesień tu to jakieś 30-60 metrów, wyciąg szkolny 12 metrów.

Bez wątpienia ważną kwestią jest, że przy stacji działa wypożyczalnia sprzętu, serwis, karczma oraz toalety.

Cennik na rok 2021/2022:

 • 1 h – 40 zł,
 • 2 godz. – 50 zł,
 • 3 godz.- 60 zł,
 • 1 wyjazd – 3 zł,
 • Wyciąg „linka” – 11 przejazdów – 20 zł.

Płatności tylko gotówką.

Kaucja 10 zł, za niewykorzystane punkty kasa zwraca pieniądze. Biletem jest karta magnetyczna.

Szkółka narciarska

Oczywiście przy stoku działa szkółka narciarska. Cena zawiera przejazdy ucznia i instruktora, wejścia poza kolejnością, czas trwania 55 minut.

Cennik szkółki narciarskiej:

 • 1 osoba – 110 zł,
 • 2 osoby – 160 zł,
 • 3 osoby – 200 zł itd. Odsyłamy do szczegółowej oferty szkółki narciarskiej Spierw Ski – KLIK.

Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego

Komplet – 40 zł za dobę. Oczywiście jest możliwość wypożyczenia na 3 godz. lub samych poszczególnych rzeczy – typu kask, buty lub kijki.

Jest tu również na miejscu możliwy serwis sprzętu narciarskiego oraz ostrzenie lub smarowanie.

Jak sprawdzić czy jest śnieg i czy da się jeździć?

Najłatwiej – wejść na stronkę internetową oraz można sobie także sprawdzić na kamerce, jak wygląda sytuacja na stoku i czy jest tłoczno.

Czy da się zjeżdżać na sankach?

W chwili kiedy my byliśmy, dało się tu poszaleć na sankach. Ale zaznaczamy raz jeszcze – nie działały wyciągi po prawej stronie stoku i można było wykorzystać trasy naśnieżone na jazdę na sankach.

UWAGA -W związku z tym nie wiemy, czy jest jakieś osobno wyznaczone miejsce na zjazdy sankami, gdy wszystkie wyciągi i trasy działają!

Godziny otwarcia stacji narciarskiej Siepraw Ski?

Zazwyczaj jest czynna od 9 do 20. Jednak odsyłamy na fanpage facebooka, bo obserwujemy, że czasami są to zmienne czasowe, uzależnione też od warunków atmosferycznych.

Czy jest coś ciepłego do jedzenia?

Tak, obok stoku znajduje się Restauracja pod Słońcem, która serwuje standardowe polskie dania.

Jak dojechać do wyciągu Siepraw Ski oraz gdzie zaparkować?

➡️ Adres: Kawęciny 11, 32- 447 Siepraw. Mapa poniżej. 👇


🅿️ Parking obok stoku lub ciut dalej za rzeczką. Parking jest darmowy.

➡️ Z Krakowa to ok. 40 – 30 min jazdy w zależności, z której części miasta.

Podsumowując, czy lubimy takie miejsca? Oj tak, zwłaszcza teraz kiedy w Krakowie nie uraczymy zbyt dużych ilości śniegu. Może stok i jest sztucznie naśnieżany, ale dla dzieci nie ma to znaczenia, a daje mnóstwo radości! Dodatkową korzyścią jest, że to tylko 30 minut od Krakowa, a od naszej Wieliczki jeszcze mniej.

W Sieprawiu jest jeszcze fajny kompleks rekreacyjny „Słoneczny Park”. 👇


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Jeden komentarz

 • co przywie?? z turcji

  Ten artykuł jest naprawdę inspirujący! Nie mogę uwierzyć, że istnieje taki niesamowity ośrodek wypoczynkowy tylko 30 minut od Krakowa. To idealne miejsce na spędzenie zimowych szaleństw z dziećmi. Z pewnością skorzystam z tych informacji i zorganizuję wypad do Siepraw-Ski. Dziękuję za podzielenie się tą wspaniałą propozycją!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *