Zabawy w domu

Kalendarz adwentowy z ciekawostkami dla dzieci 🎅🏼

Nasze dzieci ostatnio zaczęły zadawać mnóstwo pytań – wiadomo taki wiek. Dlatego też wpadłam na pomysł zrobić im w tym roku kalendarz adwentowy z ciekawostkami na temat Świąt Bożego Narodzenia. Wplecione w to zostały zadania typowe dla okresu oczekiwania na Wigilię takie jak: ubranie choinki, napisane listu do Mikołaja czy upieczenie pierniczków. Wydaje mi się, że każda kolejna karta z ciekawostką zaciekawi dzieci. Choć z pewnością będzie też początkiem lawiny pytań, na które będzie trzeba się przygotować!

24 karty z ciekawostkami na temat Świąt Bożego Narodzenia

Przygotowałam 24 karty z ciekawostkami na temat świąt. Wystarczy je wydrukować, włożyć do kopert lub zawinąć w rulonik i w ciekawy sposób zaprezentować dzieciom kalendarz. Karty przygotowane są po 2 sztuki na formacie A4. Postanowiłam w ten sposób to zrobić, aby było mniej drukowania. Także, po wydrukowaniu trzeba je porozcinać. Karty nie mają zaznaczonych numerków (dni), ponieważ nie wszyscy ubierają choinkę np. 5 grudnia, czy pieką pierniczki 10 grudnia. To Wy sami decydujecie, co i kiedy i w jakiej kolejności.

Tutaj darmowy plik do pobrania i druku – Kalendarz adwentowy z 24 kartami z ciekawostkami i zadaniami dla dzieci. 👇

Ja w tym roku postawiłam na prostą formę – rulonik na zwisających sznureczkach z przyczepionymi numerkami – numerki z zeszłego roku również do pobrania i wydrukowania – tutaj LINK.

Kalendarz do zakreślania dni pozostałych do świąt

U nas w tym roku postanowiłam oprócz typowych kart z ciekawostkami i zadaniami wprowadzić coś w formie kalendarza do skreślania dni. Zawiśnie on w dostępnym dla dzieci miejscu i będziemy śledzić, jak upływa czas do Świąt. Tu dzieci będą mieć naukę oczekiwania jak i odliczania, ile zostało nam dni, ile już minęło. Już wyobrażam sobie to codzienne liczenie. 🤣

Tutaj do pobrania i druku kalendarz w formacie A3 (druk w A4 też wychodzi czytelny) do powieszenia i odliczania dni do świąt. 👇

I jak Wam się podoba nasz kalendarz adwentowy z ciekawostkami i zadaniami dla dzieci?

Oczywiście do wykonania zadań z kart z ciekawostkami będą drobiazgi podrzucane przez elfy. Ale nie zawsze będzie to coś namacalnego. Szczerze to w tym roku nie przygotuje specjalnie nowych rzeczy, bo i tak toniemy w morzu drobiazgów i zabawek dzieciaków. Będziemy wykorzystywać to co mamy lub np. do dekoracji pierniczków kupimy piękne, nowe posypki. ❤️

Nasz zeszłoroczny kalendarz adwentowy

Tu podrzucam Wam, jak kalendarz wyglądał w zeszłym roku – KLIK TUTAJ. Wtedy poszliśmy w opowiadania – codziennie jeden fragment, które na końcu stworzyły naszą świąteczną książkę z 3 opowiadaniami. Do tego były oczywiście zadania i małe upominki lub pomoce do wykonania zadania.

Na koniec dodamy jeszcze, że kalendarz adwentowy ma głównie stworzyć emocje oczekiwania oraz przygotować malucha do nadchodzących Świąt. Fajnie, jak pobudza on kreatywność dziecka i zachęca do poznawania i uczestniczenia w przygotowywaniach nie tylko tych przyjemnych, jak ubieranie choinki. Ale również i tych potrzebnych, jak przygotowanie swojego stołu na wigilię, czy porządki w domu. Mamy nadzieję, że przydadzą Wam się nasze gotowe pomysły i wydruki do pobrania. Udanej zabawy!


A jeśli spodobał Ci się nasz wpis o kalendarzu adwentowym, podaj go dalej, udostępnij, zostaw komentarz. Dla nas dużo znaczy i motywuje do tworzenia.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *