Inne formy spędzania czasu,  Inne polecane miejsca

Rowerowe Miasteczko Ruchu Drogowego w Skawinie

Nasze starszaki już całkiem fajnie radzą sobie na rowerach. Nieśmiało zaczęliśmy się z nimi wypuszczać na wycieczki. Na razie w okolicy domu, po lesie i do przedszkola. Ostatnio sporo pytań pada o znaki, kto może pierwszy przejechać itp. Świetnie do takiej nauki sprawdzają się wszelkie miejsca typu rowerowe miasteczka ruchu drogowego. O ich walorach edukacyjnych pisaliśmy już we wpisie, o według nas najlepszym w okolicy Krakowa miasteczku ruchu drogowego w Wieliczce – link TUTAJ. Ostatnio trafiliśmy, w kolejne warte uwagi takie miejsce, a dokładniej Rowerowe Miasteczko Ruchu Drogowego w Skawinie.

Znajduje się ono przy Szkole Podstawowej nr 6. Byliśmy tu w sobotnie popołudnie i było ono całkowicie dostępne. Furtka prowadząca z parkingu była otwarta. Nie wiemy, jak funkcjonuje to miejsce w trakcie tygodnia, kiedy uczniowie chodzą do szkoły. Zarządcą tego obiektu jest straż miejska w Skawinie. My tego miejsca byśmy nie poznali gdyby nie nasi obserwatorzy! Dzięki, że dajecie nam znać o takich fajnych i nigdzie nieoznaczonych miejscach!

Co tu znajdziemy? Jak duży jest to obiekt w Skawinie?

Szczerze powiedziawszy, to miejsce nas zaskoczyło. Skawina coraz bardziej nas zachwyca – teraz tym miasteczkiem ruchu drogowego, ponieważ to całkiem duże miejsce. Serio, co do wielkości można je nawet przyrównać do tego z Wieliczki. Lecz jest ono trochę mniej wyposażone. Nie ma tu np. działającej sygnalizacji świetlnej czy kładki dla pieszych, ale według nas jest wszystko, co potrzeba do nauki!

W Rowerowym Miasteczku Ruchu Drogowego w Skawinie możemy znaleźć:

  • Sygnalizację świetlną – ale nie działa
  • Rondo
  • Znaki pionowe i poziome
  • Liczne skrzyżowania
  • Przejścia dla pieszych
  • Chodniki
  • Ścieżki rowerowe
  • Przejazd kolejowy z pociągiem
  • Punkt naprawy rowerów
  • Wiatę przystanku

Punkt naprawy rowerów

Punkt naprawy rowerów bardzo nam się spodobał, a najbardziej naszym chłopcom, którzy od razu oczywiście musieli podnieść siedzonko i dopompować koła w swoich rowerkach. Obok jest też wiata przystankowa – idealne miejsce na krótki odpoczynek.

Warto też zauważyć, że to miasteczko ruchu drogowego znajduje się w pełnym słońcu. Będąc tu od ok. godziny 15 do 17, powoli na plac do nauki poruszania się na rowerach zachodził cień budynku szkoły. Ale spokojnie cień się tu też znajdzie – był na schodach szkoły, gdzie nasze dzieciaki odpoczywały po jeździe.

Gdzie znajduje się Rowerowe Miasteczko Ruchu Drogowego w Skawinie?

➡️ Tuż przy Szkole Podstawowej nr 6 w Skawinie. Lokalizację pokazujemy na mapie poniżej. 👇


🅿️ Parking spory przy obiekcie.

Kiedyś myśleliśmy, że istnieje tylko oblegane rowerowe miasteczko ruchu drogowego w Wieliczce, a tu takie zaskoczenie! Naprawdę jest tu również ciekawie, co w Wieliczce i z pewnością mniej tłoczno. Znaliście to miejsce?

Oczywiście będąc w Skawinie, wybierzcie się również do pięknego parku miejskiego oraz na Skawińskie Błonia. Więcej o tych miejscach w naszym wcześniejszym wpisie TUTAJ.


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *