Place zabaw

Plac zabaw i kompleks sportowy na osiedlu Olsza przy ul. St. ze Skalbmierza

Na to miejsce trafiliśmy dosłownie przypadkiem. Z ulicy widać tu jedynie boisko, a za drzewami znaleźliśmy fajny, całkiem spory plac zabaw na osiedlu Olsza. Choć tak naprawdę to cały kompleks sportowo-rekreacyjny przy Szkole Podstawowej nr 7 i to nawet z placykiem zabaw dla maluchów.

Co tu znajdziemy?

 • Duży plac zabaw z tyrolką i konstrukcją zabawową
 • Bieżnię
 • Siłownię plenerową
 • Boiska do koszykówki, piłki nożnej
 • Miejsce z namalowanymi dróżkami do nauki jazdy na rowerze
 • Plac zabaw dla mniejszych dzieci – ale uwaga dostępny tylko w weekend!
 • Stoliki do gry w szachy, piłkarzyki

Pierwszy plac zabaw zaraz przy wejściu

Po pierwsze jest on ogrodzony – duży plus. Wyłożony miękką powierzchnią bezpieczną w razie upadków. Ale z minusów to nie ma tu cienia, latem na pewno nie sprzyja, choć popołudniem było tu przyjemnie. A co do zabawy mają dzieciaki? Główną atrakcją jest ogromna konstrukcja do wspinania, przechodzenia z kilkoma zjeżdżalniami, tunelami z lin, mini ściankami wspinaczkowymi. Całość jest bardzo duża i trochę skomplikowana do przejścia, ale dzieciaki to lubią. Na tym placu zabaw znajduje się również długa tyrolka – a które dzieciaki jej nie lubią? Jest ona naprawdę super, bo już 4.5 latka sama spokojnie na nią wskakiwała. Młodszemu musieliśmy ciut pomagać. Do tego jest jeszcze tutaj piramida z lin do wspinania, ciekawa huśtawka stojąca i druga, która ma dziwną konstrukcje – taką wywrotną więc nie podeszła ani nam, ani dzieciom. Za to jest tu huśtawka wahadłowa oraz bocianie gniazdo. Na straszaki czeka także urządzenie do ćwiczeń gimnastycznych.

Kompleks sportowy

Na terenie tego sportowo-rekreacyjnego kompleksu przy ul. Stanisława ze Skalbmierza są ogólnodostępne boiska do gry w kosza i piłkę nożną. Jest również placyk z namalowanymi na powierzchni dróżkami do nauki jazdy na rowerze. Do tego długa na 600 metrów bieżnia. Nasze brzdące uwielbiają ścigać się i gdy spotykamy bieżnię, uwielbiają urządzać wyścigi. Do tego są tu również urządzenia siłowe do ćwiczeń. W tej przestrzeni znajdziecie również stoliki do gry w szachy oraz uwaga- w piłkarzyki. Tu chyba trzeba mieć tylko własną piłeczkę, bo takiej nie widzieliśmy przy stoliku.

Boiska są ogólnodostępne, ale nie wiemy, jak wygląda korzystanie z nich podczas godzin pracy szkoły. W weekendy są one jak najbardziej dostępne i otwarte dla każdego.

Dróżki do nauki jazdy na rowerze

Bardzo fajne i spore miejsce do nauki jazdy. A dlaczego? Jest kilka plusów. Jest płaskie, nie ma wystających krawężników, jedynie namalowane pasy jezdni i dla rozróżnienia wybrukowane miejsca, gdzie nie ma trasy. Super, bo dziecko, które dopiero się uczy może najechać na wybrukowaną część i nie ma wywrotki. Nie ma tu także żadnych znaków pionowych, w które też można wjechać. Miejsce naprawdę super do nauki skręcania, zatrzymywania. Wiadomo, uczyć można się wszędzie, ale dla dzieci takie miejsca mają plus, bo to zawsze coś innego, nowego. Jedyne co to panuje tu dużo słońca, ale od godziny 17 sukcesywnie ten placyk jest zacieniany. Około godziny 18 jest tu super przyjemny już cień. 😉

Placyk zabaw dla maluchów

Bardzo, bardzo przyjemny. My wprawdzie byliśmy tu popołudniem i panował przyjemny cień. To miejsce również jest ogrodzone i jego podłoże wyłożone jest także miękką bezpieczną amortyzującą upadki powierzchnią. Co tu dzieciaki mają do zabawy? Niską konstrukcję do wspinania ze zjeżdżalnią. Ciekawa jest tu zamontowana miarka, choć trochę zawyżająca wzrost dzieciaków. Ale zabawa i mierzenie jest fajną zabawą. Hitem jest tu słoń z kamieniami jak na ścieżce wspinaczkowej. Na słonia oczywiście można się po tych kamykach wdrapać. Jest tu również piaskownica w formie statku, rura bujana, klasy do skakania oraz coś, co myślałam, że jest karuzelą, a okazało się, że to trzy podwójne huśtawki wagowe. Wokół jest sporo ławeczek dla rodziców. Ale uwaga jest to plac zabaw przyszkolny – dostępny tylko w sobotę i niedzielę. Znajduje się on za boiskami, na końcu bieżni.

Gdzie jest kompleks sportowo-rekreacyjny i plac zabaw na osiedlu Olsza?

➡️ Dokładny adres: ul. Stanisława ze Skalbmierza 7 obok Szkoły Podstawowej nr 7 na Olszy. Wejście przez furtkę. Lokalizację pokazujemy na mapie poniżej. 👇


🅿️ Parking – wiele dostępnych miejsc przy ulicy Stanosława ze Skalbmierza – tuż przy wejściu oraz ul. Bohaterów Wietnamu lub z drugiej strony – ul. Malawskiego – tu też jest wejście. Albo ogromny parking nieopodal 200 m znajdującego się sklepu budowlanego i spożywczego Alma.

➡️ Dojazd komunikacją: najbliższy przystanek Miechowity lub Rondo Młyńskie.

Plac zabaw na osiedlu Olsza – co nam się tu podobało? Na pewno duża konstrukcja do wchodzenia i tyrolka o łatwej dostępności dla dzieciaków. Fajna jest możliwość w weekendy do korzystania z boisk, bieżni oraz dróżek do nauki jazdy! Tu szkolimy z dzieciakami ostatnio często skręcanie i zatrzymywanie się. Super jest placyk zabaw dla maluchów. Ogólnie miejsce jest odnowione, ładnie zagospodarowane i przyjemne tu spędziliśmy niedzielne popołudnie całkowicie przypadkowo! Za to lubimy Kraków, czasami trafi się na super perełki czasami bardzo ukryte i nawet niezaznaczone na mapach Google.


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Zapraszamy do korzystania z naszej mapy, gdzie zaznaczamy miejsca przez nas odwiedzone.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


4 komentarze

 • Renata

  Jesteście wspaniali. Myślałam, że zjeździłam z dziećmi już wszystko w promieniu 100 km od Krakowa, a u Was ciągle znajduję fajne inspiracje na rodzinny wypad 😃

 • Joanna 82

  Od roku korzystam z tej strony
  Jestem pod wrażeniem ogromu włożonej pracy. Zaglądam tu często, jest bardzo pomocna, skorzystaliśmy już z wielu porad .
  Wszystko przejzyscie opisane
  Ogólnie wielkie podziękowania i fajnie ze są tacy ludzie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *