Place zabaw,  Wycieczki poza Kraków

Wycieczka z dziećmi do Tarnowa na niesamowity plac zabaw!

Tarnowski Park Strzelecki

Tarnowski Park Strzelecki, a w nim wspaniały plac zabaw „Ogród Jordanowski” to według nas miejsce godne polecenia na jednodniową wycieczkę z dziećmi poza Kraków.

Czasami mamy ochotę pojechać gdzieś dalej, żeby zobaczyć coś więcej niż krakowskie parki i place zabaw. Na plac zabaw „Ogród Jordanowski” w Parku Strzeleckim w Tarnowie trafiliśmy zupełnie przypadkiem w zeszłym roku i przepadliśmy. Jest to teraz jedno z naszych ulubionych miejsc, do którego chętnie wracamy, kiedy mamy ochotę na wycieczkę z dziećmi na plac zabaw poza Kraków. Za każdym razem, kiedy jesteśmy na tym palcu zabaw, to żałujemy, że podobnego miejsca z tyloma atrakcjami i udogodnieniami nie ma w Krakowie.

Czym nas Park Strzelecki zachwycił? Przede wszystkim przepięknym i bogatym starodrzewiem, które nawet zostało uznane za pomnik przyrody. W Krakowie mało jest parków z tak okazałymi starymi drzewami. Po niedawnej modernizacji w parku została wytyczona ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna z przystankami przy najciekawszych gatunkach roślin. Ponadto w parku znajduję się okazałe Mauzoleum generała Józefa Bema otoczone wodą. Jest ono imponujące i przyciąga uwagę dzieci, jak i dorosłych. Zainteresowanie dzieci oczywiście skupia się na stawie i pływających w nim kaczkach oraz łabędziach. Co więcej, w sąsiedztwie palcu zabaw są przeurocze hamaki, na których można odpocząć w tych pięknych okolicznościach przyrody. Nie bez powodu park ten jest ulubionym miejscem wypoczynku Tarnowian.

Plac Zabaw „Ogród Jordanowski” – idealnie miejsce na wycieczkę z dziećmi

Wróćmy do punktu głównego naszej wycieczki z dziećmi, czyli: plac zabaw. Czym on nas zachwycił? Tarnowski plac zabaw „Ogród Jordanowski” jest dosłownie ogromny! Już przy samym wejściu zrobił on na nas niesamowite wrażenie. Nasze dzieci nie wiedziały, w którą stronę patrzeć i od czego zacząć zabawę! Można spokojnie spędzić tam kilka godzin, a i tak dzieci nie zdołają pobawić się na każdej z atrakcji. Co więcej, plac zabaw jest praktycznie nowy, ponieważ został oddany do użytkowania w zeszłym roku. Całe podłoże na placu zabaw jest wyłożone specjalną elastyczną nawierzchnią, która amortyzuje wstrząsy, dzięki czemu przy upadku obniża to ryzyko urazów. Ponadto plac zabaw to praktycznie pełna tęcza barw, zaczynając od podłoża, poprzez atrakcje do zabawy, kończąc na przepięknych kolorach liści drzew, krzewów i kwiatów.

Co znajdziemy na plcau zabaw?

Plac zabaw składa się z 4 części. Każda z nich jest przeznaczona pod względem trudności dla odpowiednich grup wiekowych. Bardzo nam się to spodobało, ponieważ spokojnie mogliśmy pozwolić małemu raczkować w strefie dla maluchów na miękkiej powierzchni i dać mu swobodny wybór gdzie się chce pobawić. A starsza córka od razu pobiegła na drabinki i liny 😁.

Najmniejsze dzieci mogą „wsiąść do pociągu”. Jak widać, nasze dzieci bardzo polubiły ciuchcię i za każdym razem nasza maszynistka śpiewała „Jedzie pociąg z daleka”. W tej części znajdują się huśtawki, karuzela oraz „skoczki-bujaczki” takie jak: podwójny samolot, motor i samochód, czyli coś dla małych fanów motoryzacji. Swoich sił najmłodsze dzieciaki mogą spróbować na dwóch niskich konstrukcjach z drabinkami, tunelami, mostkami oraz zjeżdżalniami. Wszystko jest przystosowane z myślą o malutkich dzieciach, które dopiero co nauczyły się chodzić. Bardzo ciekawa jest podwójna huśtawka, na której może usiąść z maluszkiem mama albo tata, bądź starsze rodzeństwo.

Kolejną część placu zabaw stanowi bardzo duża piaskownica. Nad nią zamontowano specjalne osłony przeciwsłoneczne. Są tam też kolorowe liny zawieszone nisko nad ziemią. Jedna konstrukcja przypomina gniazda, druga zaś pajęczynę.

Szczerze powiedziawszy jednej z części placu zabaw, tej przeznaczonej dla dzieci ok. 3-4 letnich, nie zdążyliśmy nawet zobaczyć. Trudno jest tam w krótkim czasie pobawić się na wszystkich przygotowanych atrakcjach. Następnym razem poprawiny się 😊.

Ostatnia część placu zabaw przeznaczona jest dla najstarszych dzieci, ale jak widać, nasza 3-latka najbardziej ją polubiła. Jest tam konstrukcja do wejścia różnymi sposobami ze zjeżdżalnią. Ponadto jest tam też ciekawa podwójna huśtawka oraz trampoliny. Nie mniej zdecydowanie największe wrażenie robi konstrukcja z obręczy i lin, do której można wejść!

Park Strzelecki – udogodnienia

Plac zabaw to jedno, ale w Parku Strzeleckim zadbano także o nieodpłatne toalety miejskie oraz zbudowano specjalny domek dla rodziców z dziećmi! Można w nim spokojnie nakarmić malucha oraz zmienić pieluszkę. W środku jest wygodny fotel do karmienia, stół z krzesłami oraz przewijak. Reasumując warunki lepsze niż w niejednej restauracji! 😀 Za to najbardziej lubimy to miejsce.

Na terenie placu zabaw są też dwa punkty gastronomiczne serwujące oczywiście ulubione przysmaki dzieci takie jak gofry, lody czy frytki. Raczej nie polecamy tych smakowitości w zamian obiadu. W sąsiedztwie Parku Strzeleckiego znajduje się, znamy niemiecki dyskont, gdzie w razie zachcianek można szybko zakupić co nam potrzeba.

Jeśli chodzi o dobre jedzenie, to polecamy przy okazji wycieczki do parku przespacerować się do centrum Tarnowa. W ten sposób można dodatkowo zwiedzić część miasta. Z parku dojście na rynek zajęło nam ok. 15 minut spacerkiem. W centrum można znaleźć miłe restauracje i kawiarnie. My polecamy kawiarnię Sofa, gdzie poza kawą i deserami serwują również pyszne lunche.

Jak trafić na ten plac zabaw w Tarnowie?

Park Strzelecki, plac zabaw „Ogródek Jordanowski” znajduje się u zbiegu ulic Romanowicza i Piłsudskiego.

Dokładny adres: Romanowicza 1, 33-100 Tarnów.


Naprzeciwko wejścia do parku jest duży parking. Nam dojazd z Krakowa zajmuje ok. 45 minut, więc jest to czas porównywalny czasami do przejechania z jednego końca Krakowa i to nie koniecznie w godzinach szczytu.

Polecamy się tam wybrać! Dla nas ta wycieczka z dziećmi na ten plac zabaw, to była wspaniała przygoda! Gwarantujemy, że na pewno Wasze dzieci będą zachwycone tak ogromnym i kolorowym placem zabaw. 😄


Szukacie innych ciekawych placów zabaw, sprawdźcie:


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!