Bawialnie,  Inne polecane miejsca

Osnowa – cowork dla rodziców i opieka animatora dla dzieci

Przyznam się szczerze, że Osnowę obserwowałam już jakiś czas i znałam jej koncept coworkingu dla mam (rodziców) połączonego z opieką animatora dla dzieci. Ogólnie uważam to za genialne rozwiązanie dla rodziców, którzy łączą pracę zdalną z opieką nad dziećmi nieuczęszczającymi do placówek. Niedawno sama wróciłam na rynek pracy, a w zasadzie rozpoczęłam swój biznes, i jak na razie staram się łączyć to z opieką nad najmłodszą córką, która właśnie nie poszła do żłobka. Czy jest to proste? Oj nie jest! Fakt, że mam luźny czas pracy i zazwyczaj pracuję, gdzie się da, w czasie kiedy dzieci śpią i tak dalej, same wiecie drogie mamy, jak to jest! Ale do rzeczy! Przypomniałam sobie o Osnowie i o tym, że proponuje cowork i uznałam, że to świetny pomysł! Pojechałam sprawdzić, przetestować i popracować! Czy mi się udało? Czy faktycznie to działa, tak jak reklamują?

W Osnowie raz byłam z samą najmłodszą niespełna 2-letnią Idalką, drugi raz ze starszakami (4,5 oraz 6 lat) więc trochę dzieci i ja przetestowaliśmy to miejsce.

Osnowa – cowork na jakiej zasadzie to działa?

Osnowa jest to miejsce, gdzie rodzic ma możliwość popracować, a dziecko w tym czasie ma zapewnioną opiekę animatora. Opieka animatora jest w określonych godzinach – zazwyczaj 3 godzinnych blokach od 10:00 do 13:00 i od 16:00 do 19:00. Na mediach społecznościach co tydzień pojawia się informacja o aktualnych godzinach dostępności animatorów. Poza tym Osnowa jest otwarta dla każdego! Można tu także przyjść na kawę, poznać i pogadać z innymi rodzicami.

Osnowę tworzy Fundacja Makatka, która powstała, aby wspierać rodziców. Działa ona na wielu płaszczyznach m.in.: organizując warsztaty, spotkania, ciekawe społeczne inicjatywy, kiedyś również prowadziła wypożyczalnię zabawek. Warto zerknąć i zaobserwować ich profil na fb lub IG. Pojawiają się tam bardzo ciekawe spotkania, niejednokrotnie zupełnie bezpłatne.

Cowork i animacje w Osnowie – jak to wygląda w praktyce?

Całkiem fajnie! Dzieci z animatorem bawią się w osobnej sali z zabawkami, pomocami, a rodzic może usiąść z komputerem i pracować. Do pracy jest udostępniane osobne, wygłuszone pomieszczenie z biurkami, dostępem do drukarki ze skanerem, kontaktami i wifi. Tutaj także jest półeczka z książkami i grami dla dzieci w razie gdyby bardzo chciały zostać blisko mamy. Do dyspozycji jest także kuchnia, również ze stołem (tu też można usiąść i pracować, jeśli ktoś lubi mieć np. bliski dostęp do kawy/herbaty lub lodówki). Wszystko to w cenie wejścia. Nie odpłatnie można zrobić sobie kawę, herbatę, czy odgrzać coś przyniesionego z domu. Jest także lodówka, sztućce, kubki, talerzyki. W kuchni postawiono też dla dzieci niski stolik, tablicę do malowania i dostępne jest krzesełko do karmienia dla maluszków. Jest tutaj jak w domu.

Jeśli obawiasz się pierwszego przyjścia z dzieckiem to spokojnie. Nic tu nie działa na siłę. Możesz z dzieckiem chwilkę się pobawić w strefie bawialni, potem trochę się oddalić na kanapę biorąc na kolana laptopa, a potem ulotnić się niepostrzeżenie do biura lub kuchni. Ja tak właśnie stopniowo zrobiłam i się udało. Oczywiście, jeśli dziecko zaczyna Cię szukać, animatorka podąża za nim i pomaga odnaleźć mamę.

Sala do zabawy dla dzieci

Jest całkiem spora jak na cały lokal. Z tego, co się dowiedziałam, jest w stanie pomieścić 6 dzieci naraz. A do zabawy jest tu m.in.: basenik z kulkami, rowerek biegowy, deska balansująca, tory sensoryczne, kuchnia z akcesoriami do gotowania, stolik z kolorowanką z rolki, a także półki pełne ciekawych zabawek, w tym bardzo dużo lego duplo – są nawet tory! Na pięknej drewnianej podłodze aż chce się pobawić tym wszystkim. Dla maluszków na ziemi jest także puzzlowy, miękki dywan do siedzenia. W tej strefie bawialni znajduje się także wygodna kanapa. Można z niej pracować albo odpoczywać – co kto woli 🤪. Jednym słowem – dzieci mają tutaj co robić! Moje dzieci dwukrotnie było mi ciężko wyciągnąć do domu z Osnowy. 

Muszę też dodać, że mnie bardzo podobało się zaangażowanie animatorki, która nagle, gdy dzieci chciały iść do swoich mam, wyciągała nowości z półek i one jak zaczarowane zaczęły się bawić pokazaną nowością, tym samym odciągając uwagę od zajętej mamy. A dla jakiego wieku przeznaczona jest ta strefa zabawy? Z jakimi dziećmi można przyjść? Strefa zabawy jest dla dzieci do 7 roku życia. Zarówno maluch jak i starszak znajdzie tu coś dla siebie. Moje starszaki bawiły się tu znakomicie!

Do strefy bawialni można przyjść zupełnie bez względu na to czy wybierasz się tu pracować, czy nie! I co najlepsze takie wejście do strefy zabawy całą rodziną to koszt jedynie 29 zł na 3 godziny! WOW! To naprawdę super opcja i jeszcze można w tej cenie nie jedną kawkę wypić!

Udogodnienia

  • W toalecie jest dostępny przewijak i inne akcesoria dla dzieci jak nakładka na toaletę, podnóżek do umywalki, nocnik. Jest także wanna!
  • W kuchni można korzystać ze wszystkich sprzętów bezpłatnie – kuchenka, lodówka, naczynia, garnki, sztućce, kawa, herbata.
  • Jest krzesełko do karmienia maluchów.
  • Można wjechać wózkiem i go zostawiać w korytarzu przy wejściu.
  • Jest szatnia, aby zostawić buty i kurtki.
  • Dostępne jest darmowe wi-fi.

Osnowa – cowork, ile to kosztuje?

  • 1h coworku z opieką 29 zł
  • 2h coworku z opieką 43 zł
  • 3h coworku z opieką 57 zł
  • Wejście na 3 h do Osnowy całą rodziną bez opieki animatora dla dzieci – 29 zł

Do nabycia są też karnety na 6 wejść bez opieki oraz na 4 i 8 wejść z opieką animatora.

Wejściówki kupuje się online przez stronę Osnowy – TUTAJ LINK i tam też wybiera się określoną godzinę. Można też wejściówkę kupić już na miejscu, ale lepiej wcześniej zorientować się, czy będzie miejsce.

Gdzie znajduje się Osnowa, jak dojechać, parking?

➡️ Adres: ul. Sowińskiego 2/5, 10 min spacerem od Ronda Mogilskiego. Szukajcie takiej bramki jak poniżej na zdjęciu. 👇 Ja za pierwszym razem trochę się jej naszukałam, ale też nie było tak dużego szyldu.

🅿️ Parking – wzdłuż ulicy, ale uwaga jest tu strefa płatnego parkowania

➡️ Dojazd komunikacją miejską – najbliższy przystanek Narzymskiego lub Brodowicza (ok. 5 min pieszo)

Czy mi się tu faktycznie udało popracować?

Tak! Choć ostrzegam, jeśli przyjdzie tu dużo fajnych mam, to czas leci nieubłaganie, jeśli zaczyna się ciekawą rozmowę! Mnie to zgubiło! 😂 Za drugim razem już było lepiej i między innymi szybko i sprawnie powstał ten wpis! Osnowa – cowork naprawdę polecam dla zapracowanych mam albo takich, które wypiłyby ciepłą kawę na kanapie, nie musząc bawić się z dziećmi. 😉


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis? Zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis? Zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!