Bawialnie

Panda Park – bawialnia na Ruczaju

Biała plama na mapie krakowskich miejsc dla dzieci w rejonie Ruczaju została wypełniona – niecały miesiąc temu otwarła się tam bawialnia Panda Park. Znajduje się ona na os. Europejskim. Jest to niewielka bawialnia, ale jakże potrzebna w tym rejonie. Z pewnością mieszkańcy Ruczaju cieszą się z jej powstania. My pojechaliśmy się pobawić, zobaczyć jak wygląda i ją Wam pokazać. Chodźcie zobaczyć.

Jak wygląda bawialnia Panda Park, czym pobawią się tutaj dzieci?

Na samym początku musimy zaznaczyć, że bawialnia Panda Park na Ruczaju to miejsce niewielkie. Ale niewielkie nie znaczy nudne czy niefajne. Wręcz przeciwnie. Salka zabaw naszpikowana jest wieloma ciekawymi zabawkami ukrytymi w każdym kącie przestrzeni do zabawy. Dzieci pobawią się tutaj w mini domku, w którym znajdą kuchnię z akcesoriami, pralkę, miejsce do prasowania, stolik na przyjęcie, akcesoria do opieki nad bobasami-lalkami. Dalej jest drabinka gimnastyczna kidwood, która była hitem dla moich brzdąców! Do tego jest bardzo dużo wartościowych, edukacyjnych zabawek dla maluchów takich jak: duży, drewniany domek dla lalek, klinika weterynaryjna, parking, sklepik, układanki, tablica manipulacyjna, drewniane autka, kulodrom, teraz tematyczna choineczka z filcowymi ozdobami na rzepy. Wszystkie zabawki są nowe i widać, że przemyślane, aby tworzyły przestrzeń do zabawy w duchu montessori. Dodamy tutaj, że to przestrzeń do zabawy dla dzieci do max. 6 roku życia. Choć nie szufladkujemy i możliwe, że 7, 8 latek także fajnie będzie się bawił.

Przestrzeń do zabawy w bawialni Panda Park wyłożona jest miękką wykładziną. Spokojnie można tu puścić bobasa do zabawy.

Miejsce dla rodziców

Jest go tutaj niewiele. Wzdłuż przestrzeni do zabawy jest kilka hokerów przystawionych do wysokiego barku. Z gastronomii można kupić kawę oraz drobne przekąski dla dzieci. Nie ma tu typowej strefy kawiarni. Trochę szkoda, bo aż się prosiło zaszyć w kąciku i odpocząć, kiedy dzieci pięknie mi się bawiły. Ale nie narzekam, jest kawa – jest dobrze!

Udogodnienia

W toalecie jest przewijak, nakładka na toaletę dla dzieci oraz podnóżek do umywalki. Na sali dostępne krzesełko do karmienia dla maluchów.

Ceny:

  • pon-pt 18 zł/godzina (każde kolejne 30 minut 8 zł)
  • sob-niedz 20 zł/godzina (każde kolejne 30 minut 8 zł)

Jest zniżka dla rodzeństwa – drugie dziecko – 50% ceny.

Dla uchodźców z Ukrainy bawialnia Panda Park oferuje od poniedziałku do piątku 1 godzinę bezpłatnie zabawy raz w tygodniu. Wystarczy mieć przy sobie oryginał PESEL UKR i paszport. W sali zabaw może przebywać jednocześnie nie więcej niż 3 dzieci z peselem UKR.

Godziny otwarcia bawialni Pana Park:

  • Od poniedziałku do soboty od 10:00 do 19:00
  • W niedzielę od 11:00 do 19:00

Gdzie dokładnie znajduje się bawialnia Panda Park, dojazd, parking?

➡️ Adres: ul. Piltza 43. Lokalizacja na mapie poniżej. 👇


🅿️ Parking: przed bawialnią dostępne są ogólnodostępne miejsca do zaparkowania. Jest ich dużo, ale wiadomo jest to duże osiedle i dużo mieszkańców więc trzeba szukać czasami szczęścia, aby zaparkować blisko. 😉

➡️ Dojazd komunikacją miejską – najbliższy przystanek: Piltza, lub dalej pętla autobusowo-tramwajowa Czerwone Maki (ok. 10 min pieszo).

I UWAGA! W bawialni Panda Park na Ruczaju możecie zakupić stacjonarnie naszą mapkę dla dzieci z naklejkami do zwiedzania Starego Miasta w Krakowie.

Jak oceniamy to miejsce? Na pewno z potencjałem! Brakowało takiej bawialni na Ruczaju. Jednak widać, że potrzeba czasu na rozwój. Dwie siostry prowadzące tę bawialnię chcą także zagospodarować salkę na urodziny/mini kawiarnię. Na pewno to poprawiłoby atrakcyjność miejsca. My bardzo kibicujemy, bo widać, że dziewczyny bardzo się starają! Dodam jeszcze, że byliśmy tutaj w niedzielę i nie było nikogo oprócz nas! Może to Was zachęci, aby się wybrać by móc dać dzieciom przyjazną i wartościową przestrzeń do zabawy, a dla siebie zrobić prezent i odpocząć.


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis? Zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!