Bawialnie

Darmowa sala zabaw w CH Serenada i inne udogodnienia

Centrum handlowe Serenada od zawsze myślało o najmłodszych! Na każdym z pięter tej galerii handlowej był jakiś mniejszy lub większy kącik zabaw. A teraz powstała w centrum handlowym Serenada darmowa, bardzo duża sala zabaw dla dzieci!

Co znajduje się w darmowej sali zabaw w CH Serenada?

  • Wielkie materace z dużymi miękkimi klockami do zabawy oraz plastikowymi zjeżdżalniami tworzące razem piankowy plac zabaw XXL. Można tworzyć tu tory przeszkód, można do woli skakać i poskromić energię maluchów. Naprawdę dzieci mają co robić i mają na to dużo miejsca.
  • Stoliki z kredkami i kolorowankami, czyli kącik małego artysty. Co więcej, wykonane prace można zawiesić na sznurkach zawieszonych przy betonowej ścianie. Gdy my tu byliśmy po godzinie 19 było wszystko w lekkim artystycznym nieładzie – sami wiecie jak pracują artyści 😉
  • Regał z książeczkami – choć tych było niewiele. Hm widać jakby trochę było one nie szanowane – szkoda. Choć to darmowe i ogólnodostępne miejsce, gdzie jak wiadomo, jedna osoba zrobi bałagan i samo się nie posprząta.
  • Trzy ogromne tablice do malowania kredą! I wielkie brawa, że ta kreda do rysowania tu była! Bo czasami jest tak, że malować jest gdzie, ale nie ma czym!
  • Kilka drewnianych zabawek m.in.: liczydło, przeplatanka. Tego mogłoby być zdecydowanie więcej dla maluszków.
  • Strefa odpoczynku dla rodzicow – kanapy były nawet całkiem wygodne! 😉

Gdzie dokładnie znajduje się ta salka zabaw?

Na poziomie 1, zaraz obok Starbucksa, naprzeciwko sklepu Orsay.

Co jeszcze dla dzieci w CH Serenada? Inne miejsca do zabawy

✅ Na piętrze niżej – poziom 0 – jest kolejny placyk zabaw. Znajduje się tam drewniana konstrukcja ze zjeżdżalnią. Obok jest kawiarnia i stoliki z wygodnymi fotelami – aż się prosi usiąść tam z kawą i ciachem. 😍

✅ Na najwyższym – poziomie 2 – naprzeciwko Zary, na korytarzu, jest malutki kącik dla dzieci z wieloma tablicami manipulacyjnymi.

✅ Na poziomie 2 znajduje się również kolejny kącik umiejscowiony naprzeciwko sklepu Cocodrillo. Są tam miękkie maty, duże piankowe klocki, stoliki edukacyjne i pufy dla rodziców.

Extra pokoje dla rodziców z małymi dziećmi

O czym należy również wspomnieć w CH Serenada są extra pokoje dla rodziców z dziećmi! Jest tam wygodny przewijak, fotel do karmienia, mikrofalówka, niskie umywalki oraz odgrodzona toaleta – mała i normalna! Do tego te łazienki są po prostu piękne! Złote, czyste i zadbane. Do tego w tle puszczona jest uspokajająca muzyka. Tu aż chce się wejść i posiedzieć!!

Inne udogodnienia w CH Serenada

➡️ Ponadto w ogólnodostępnych toaletach (sprawdzone tylko w damskich) znajdują się dostosowane toalety dla dzieci – są małe i nisko zawieszone. Umywalki również znajdują się niżej i małemu dziecku jest wygodnie umyć rączki.

❤️ Na parkingu jest sporo miejsc do parkowania dla rodziców z dziećmi – oznaczone są kolorem różowym.

➡️ W Serenadzie można również wypożyczyć wózek spacerowy dla dzieci! Wow pierwszy raz się z taką możliwością spotkałyśmy! Wielkie brawa za taką możliwość.

Na koniec dodamy, że nowopowstała sala zabaw Serenada jest jak dla nas fajnym rozwiązaniem. Gdy mamy znużone zabawą dzieci nie musimy z nimi przystawać na korytarzu, a w dużej sali. Fajnie, że ktoś pomyślał o takim rozwiązaniu. Oby pozostało na dłużej, bo wiadomo powierzchnie w takich centrach handlowych, tanie nie są.

Ps. Ten wpis nie powstał w ramach współpracy z CH Serenada. Lubimy to przyjazne rodzicom i dzieciom miejsce, dlatego je opisałyśmy. A wiemy, że czasami o takich sprawach związanych z dziećmi, miejscami dla nich przyjaznymi nigdzie nie ma obszernych i dokładnych informacji!

A jeśli interesują Was takie przyziemne sprawy jak udogodnienia dla dzieci i rodziców z maluchami w takich obiektach dajcie nam znać – postaramy się przy okazji coś podrzucić i tu pokazać.


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *